Wnioski z wywiadów grupowych zostaną wykorzystane do opracowania szczegółowych profili potencjalnych grup beneficjentów Domu Wielopokoleniowego w Łodzi oraz do wypracowania zasad funkcjonowania Domu, które odpowiedzą na potrzeby i oczekiwania jego przyszłych mieszkańców.
Każdy uczestnik wywiadu grupowego otrzyma zaświadczenia potwierdzające udział w spotkaniu i upominek od organizatora. W trakcie przerwy w dyskusjach zaplanowano posiłek.
Model Domu Wielopokoleniowego to program mieszkaniowy na obszarze rewitalizacji zapewniający miks społeczny, co przyczyni się m.in. do wydłużenia czasu niezależności osób starszych i osób z niepełnosprawnością, które w razie potrzeby będą mogły korzystać z pomocy osób współzamieszkujących tą samą nieruchomość. Model Domu Wielopokoleniowego zakłada wzajemność oddziaływania mieszkańców, aby osoby młode mogły uzyskać pomoc i wsparcie np. od seniorów i seniorek w opiece nad dziećmi, poradach życiowych itp. Kluczowe jest uwzględnienie w zasadach zasiedlania i funkcjonowania modelu Domu Wielopokoleniowego rozwiązań, które prowadzić będą do tworzenia więzi społecznych i wzrostu kapitału społecznego. Na potrzeby projektu zostanie wyremontowana nieruchomość przy ul. Wólczańskiej 168 w Łodzi.