Dyplomacja Sportowa

11 września 2019 r. gościliśmy w Łodzi grupę dziewcząt z Kolumbii uprawiających amatorsko siatkówkę. Wizyta była organizowana we współpracy z Ambasadą Kolumbii w Polsce oraz kolumbijskim MSZ, który realizuje program "Dyplomacja Sportowa".

Kolumbijskie siatkarki miały okazję spotkać się z rówieśniczkami z 47 LO w Łodzi, uprawiającymi siatkówkę. W imieniu władz Łodzi gości przywitał wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. Sportsmenki z Kolumbii zwiedziły ulicę Piotrkowską i Manufakturę. Wieczorem brały udział w treningu aktualnych siatkarskich mistrzyń Polski z ŁKS-u Commercecon Łódź.

Program "Dyplomacja Sportowa" jest realizowany przez MSZ Kolumbii od 2011 roku. Odbył się już w 49 krajach i ma za zadanie ukazać poprzez sport nowe perspektywy życiowe młodym ludziom z terenów zagrożonych konfliktem zbrojnym i promować sport i kulturę jako narzędzia resocjalizacji, pokojowego współżycia i dialogu międzykulturowego młodych ludzi .

Tegoroczna edycja, będzie już piątą z kolei realizowaną w Polsce. Grupa dziewcząt z Fortul w Kolumbii w dniach 08.09-15.09 odwiedzi Warszawę, Łódź i Kraków. Przewidziane są spotkania z przedstawicielami władz (Wiceminister Sportu, p. Jan Widera, Wiceminister Spraw Zagranicznych, p. Maciej Lang, Wiceprezydent Łodzi, p. Krzysztof Piątkowski), oraz znanymi sportowcami (Zbigniew Boniek, Waldemar Wspaniały, Siatkarki ŁKS).  Ponadto, grupa będzie miała codzienne treningi siatkówki na AWF w Warszawie, oraz bogaty program kulturalny obejmujący m.in. zwiedzanie Warszawy, Krakowa i Łodzi oraz udział w meczu piłki nożnej Polska – Austria na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt