Dziękujemy firmie ALBEA za piec dla rodziny zastępczej i wsparcie kampanii!

Pani Małgosia i pan Jurek od lat wychowują swoich 2 wnuków. Trudno jest być babcią lub dziadkiem i pełnić jednocześnie rolę rodziców. A przed takim wyzwaniem stoją każdego dnia wszystkie rodziny zastępcze spokrewnione. Dlatego staramy się jak najlepiej je wspierać.

Tym razem byliśmy pośrednikami i opowiedzieliśmy o najpilniejszych potrzebach tej rodziny przedstawicielom firmy Albea specjalizującej się w produkcji opakowań. A oni zdecydowali, że ich firma przekaże 2 tys. zł na zakup pieca, dzięki któremu uda się dogrzać pokój chłopców, co pomoże w walce z zawilgoconymi ścianami.


Na tym jednak Albea nie poprzestała i drugie 2 tys. zł przeznaczyła na materiały promocyjne nowej odsłony kampanii Rodzina Jest dla Dzieci promującej rodzicielstwo zastępcze. W tym tygodniu reprezentujący Albeę Agnieszka
Giercarz i Tomasz Ganczewski spotkali się w naszej wydziałowej Bułeczce z obdarowaną rodziną zastępczą. Były uściski, podziękowania, dobra herbata i domowej roboty ciasto czekoladowe.


My oczywiście również dziękujemy za oba dary. Ten pierwszy sprawił ogromną radość pani Małgosi i panu Jurkowi, a drugi przyczyni się do promowania rodzicielstwa zastępczego wśród mieszkańców Łodzi.


Jeśli Twoja firma także chce przyłączyć się do działań na rzecz dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych, zapraszamy do kontaktu z Damianem Pacześniakiem - d.paczesniak@mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt