Europejski Tydzień Sportu

Pod koniec wrześnie odbędzie się czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu #BeActive. Głównym celem akcji – zainicjowanej przez Komisję Europejską – jest promocja sportu i aktywności fizycznej wśród mieszkańców Starego Kontynentu.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Hasło przewodnie wydarzenia #BeActive – bądź aktywny – ma zwracać uwagę na fakt, że systematyczne podejmowanie aktywności fizycznej jest kluczem do pozostania w dobrym zdrowiu fizycznym i psychicznym. Pomysłodawcy chcą, by od najmłodszych lat mieszkańcy Europy mieli zaszczepiony nawyk podejmowania wysiłku fizycznego i by przełamali stereotypowe myślenie, że sport to aktywność dostępna jedynie dla wybranej grupy osób. Inicjatywa ma więc zaktywizować wszystkich obywateli – bez względu na wiek, pochodzenie, poziom sprawności – i umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne akcje ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

 Podobnie jak przed rokiem Europejski Tydzień Sportu #BeActive zostanie zainaugurowany 23 września i będzie trwał do 30 września. W tym czasie na Starym Kontynencie odbędzie się wiele wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na rożnych szczeblach: unijnym, krajowym, regionalnym i lokalnym. W Polsce koordynatorem ETS jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które zapowiedziało, że oprócz nagród dla 150 pierwszych wydarzeń zgłoszonych w ramach ETS będą też inne atrakcje, m.in.: konkursy internetowe z nagrodami w postaci kart podarunkowych na zakup sprzętu sportowego, konkurs #Be Active Awards oraz atrakcyjne gadżety promocyjne.

Podmioty zainteresowane dołączeniem do akcji, mogą na stronie etspolska.pl rejestrować planowane   przez siebie wydarzenia sportowe. Na tej samej stronie można znaleźć więcej szczegółów dotyczących ETS #BeActive.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt