Festiwal Łódź 4 Kultur: Is it Pamela/Inkarnacje

autor:

Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi, Mała scena (ul. Zachodnia 93)

10.09.2017

Zapraszamy na premierowy spektakl taneczny w ramach festiwalu Łódź 4 Kultur.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

„Spektakl układanka” – mówią twórcy o reżyserowanym przez Martę Ziółek przedstawieniu tanecznym „Is it Pamela/Inkarnacje”. Wychodząc od figury „świętego idioty”, zadają pytanie o jego przeznaczenie i sposób odgrywania powołania. Jeśli bóg wstąpiłby dziś do materialnego świata, to jaką przyjąłby postać? Kim byłby wtedy trickster?

Koncepcję spektaklu Is it Pamela/Inkarnacje Marta Ziółek stworzyła we współpracy z Jakubem Porcarim – kuratorem sekcji teatralnej Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Twórcy niewiele jeszcze mówią o samej realizacji, zapewniają tylko, że ma ona charakter otwarty. Nieco więcej wiemy o tytułowej Pameli. Jej postać jest kimś odrębnym, innym i jednocześnie parszywym. Jako trickstera trzeba ją odczytywać jako kogoś, kto kreuje porządek i niszczy tradycyjny ład. Szamanka i oszustka jednocześnie.

W czasie festiwalu spektakl zobaczymy dwukrotnie: premierowo 10 września o g. 17.00 i ponownie dzień później, o g. 19.00.

Marta Ziółek jest uznaną choreografką i performerką łączącą taniec z malarstwem i sztukami wizualnymi. Studiowała na wydziale choreografii w School for New Dance Development w Amsterdamie i na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jest stypendystką prestiżowego stypendium Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu, uczestniczką europejskiej platformy „Europe in Motion” przeznaczonej dla młodych choreografów i stypendystką The Amsterdam Fund for the Arts. Ostatnio zaprezentowała między innymi projekt „Black on Black” inspirowany serią czarnych obrazów Rodczenki, eksplorując ideę „Czarnej choreografii”, w Teatr Hetveem w Amsterdamie i MSN w Warszawie, a także opracowała choreografię do spektaklu „Ewelina płacze” Anny Karasińskiej (TR Warszawa). Razem z Alexem Baczynkim-Jenkinsem jest współtwórczynią przestrzeni Kem w Warszawie. W swojej pracy Marta Ziółek testuje performatywne granice i skupia się na poszerzaniu pola praktyki choreografii. Swym interdyscyplinarnym podejściem bada granice pomiędzy sztukami wizualnymi, performansem i choreografią.

Realizacja:
Reżyseria/choreografia: Marta Ziółek
Dramaturgia: Joanna Ostrowska, Weronika Murek
Muzyka: Halszka Sokołowska
Światło: Aleksandr Prowaliński

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt