Festiwal Łódź 4 Kultur: JUDE. Koncert

autor:

Fabryka Sztuki | Art_Inkubator (Łódź, ul. Tymienieckiego 3)

11.09.2018

Koncert JUDE w ramach naszego Festiwalu to dobra wiadomość dla fanów legendy łódzkiego undergroundu, bo grupa nie występuje często. Na scenie w Fabryce Sztuki, zespół przypomni rok `68 – do dziś dyskutowany i kwestionowany epizod w polskiej historii najnowszej.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Twórczość zespołu JUDE to bunt wobec wszystkiego, również wobec innych buntowników. Członkowie grupy zdradzają zarówno niechęć do show-biznesu, jak też odrzucają model zespołu „rockowego” czy „alternatywnego”. Podejmują niezmiennie działania w obszarze niezależnym, undergroundowym.

Koncert przygotowany w ramach naszego Festiwalu nawiązuje do jego hasła przewodniego, czyli kultury buntu – zarówno do protestów studentów w marcu 1968 roku, jak i do buntu rozumianego szerzej – jako niepodporządkowanie, kontra wobec ideologicznego terroru. Będzie to swego rodzaju muzyczny performans, wykorzystujący wizualia i symbole graficzne.

Zespół JUDE jest kojarzony z kontrkulturą. Tworzy nieprzerwanie od 1993 roku w obszarze muzyki punk/industrial. Działa w składzie: Wiktor Skok, Jacek Walczak, Konrad Grajner, Michał Wojewoda, Michał Fryc i w dalszym ciągu nagrywa (2015 – album Stat, 2017 – album Pigment).

Grupa silnie identyfikuje się z Łodzią. Uczestniczy w odkrywaniu pamięci o istniejącym tu w czasie wojny łódzkim getcie, kieruje swoje zainteresowanie ku wydarzeniom najnowszym. Nazwa JUDE pochodzi ze ścian łódzkich budynków. Muzyka silnie wiąże się z postindustrialnym charakterem Łodzi – często tworzona za pomocą przedmiotów znalezionych w otoczeniu. Bywa nagrywana w opuszczonych fabrykach, pustostanach, na bocznicach kolejowych. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak obowiązują rezerwacje, szczegółowo opisane na www.4kultury.pl.

JUDE | 11 września, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3, g. 21:00

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt