Festiwal Naturalnego Budowania

autor:

18.05.2019

Festiwal Naturalnego Budowania to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce, które przyciąga w jedno miejsce setki profesjonalistów i sympatyków budownictwa naturalnego. Głównym celem organizowanego co dwa lata wydarzenia jest popularyzacja naturalnych materiałów i technik budowania, a w dłuższej perspektywie zmiana kierunku rozwoju współczesnej architektury na bardziej przyjazną środowisku, zdrową i zrównoważoną. Festiwal jest niepowtarzalną szansą zdobycia wiedzy i nawiązania kontaktów dla osób planujących budowę lub remont domu, architektów, studentów oraz wszystkich osób związanych z branżą budowlaną pragnących poznać możliwości jakie daje dynamicznie rozwijający się rynek budownictwa naturalnego.

10 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (10)

Część konferencyjna festiwalu to dwa dni wykładów w auli głównej budynku Wydziału Zarządzania. Wykłady będą dotyczyć szeroko rozumianej tematyki budowy naturalnego domu - począwszy od świadomego projektowania, poprzez aspekty prawne, materiały i technologie budowy, aż po naturalne wykończenia wnętrz. Zaproszeni wykładowcy postarają się również odpowiedzieć na nurtujące wielu inwestorów pytanie, czyli: jakie są koszty budowy naturalnego domu? Nie zabraknie miejsca na spotkania z osobami, które proces budowy mają już za sobą i chętnie dzielą się swoim doświadczeniem. Wśród prelegentów festiwalu znajdują się również goście zagraniczni - eksperci w różnych technologiach naturalnego budowania. W trakcie wykładów opowiedzą oni o ich pracy, ciekawych realizacjach jak również o rozwoju budownictwa naturalnego w Europie i na świecie.

Rozszerzeniem formuły wykładów będą grupy dyskusyjne ze specjalistami, prowadzone w małych, kilkunastoosobowych grupach. Będzie to możliwość rozmowy i zadawania pytań ekspertom w swoich dziedzinach, oraz okazja do poszerzenia wiedzy w dziesięciu tematach powiązanych z budową domu.

Warsztaty i pokazy prowadzone w plenerze będą doskonałym poszerzeniem wiedzy teoretycznej zdobytej na wykładach. Doświadczeni specjaliści w praktyce pokażą jak powstają ściany ze słomy i z konopi. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w nakładaniu tynków glinianych, pracy z drewnem i malowaniu farbami naturalnymi.

Do udziału w festiwalu zaproszone zostały również firmy oferujące produkty i usługi związane z branżą budownictwa naturalnego, po to by w trakcie wystawy uczestnicy mogli zapoznać się z dostępnymi na rynku materiałami i rozwiązaniami. Będą to m.in. producenci ekologicznych materiałów budowlanych, innowacyjnych rozwiązań, firmy wykonawcze oraz biura projektowe.

Część konferencyjna festiwalu jest biletowana, natomiast część warsztatowa oraz wystawa są otwarte i dostępne dla każdego.

Zapraszamy!

Więcej o festiwalu:

Polecane aktualności

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Kontakt