Festiwal Światła 2017 będzie wcześniej. Sprawdź, kiedy

Tegoroczny łódzki Light. Move. Festival. rozpocznie się o tydzień wcześniej niż dotychczas, czyli potrwa od 29 września do 1 października. Festiwal Światła 2017 zorganizowany będzie pod hasłem "No limits - szlakiem awangardy".

Festiwal Światła 2016 -  fot. UMŁ
Festiwal Światła 2016 , fot. UMŁ

Festiwal Światła to jedna z najważniejszych imprez festiwalowych w Łodzi. Ulice miasta zamieniają się wtedy w otwartą galerię sztuki. Podziwiać można wielkoformatowe projekcje, dla których ekranem są fasady budynków. Prezentowane są też artystyczne instalacje świetlne, iluminacje elewacji historycznych kamienic, wystawy, koncerty, performance. W tym roku tematem przewodnim będzie awangarda. - Rok 2017 jest rokiem awangardy. Ten ruch doskonale wpisuje się w temat naszego festiwalu, bo dużo zmienił w sztukach wizualnych i architekturze. W tym roku chcemy, żeby artyści mieli możliwość tworzenia swoich dzieł w sposób nieograniczony, stąd początek hasła. Chcemy też, aby mogli tak zaprojektować swoje wizje, żebyśmy wspólnie mogli cieszyć się szlakiem awangardy na łódzkiej mapie festiwalowej - wyjaśnia Beata Konieczniak, pomysłodawca festiwalu i członek Rady Fundacji Lux Pro Monumentis.

Przez trzy dni impreza gromadzi około pół miliona zwiedzających. - Mamy nadzieję, że wcześniejsza data festiwalu spowoduje, że będziemy mieć lepsze warunki pogodowe, a w związku z tym liczymy na jeszcze większą frekwencję odwiedzających pokazy. Szacujemy, że w tym roku będzie to nawet siedemset tysięcy osób. Liczymy na gości z Łodzi i spoza naszego miasta - mówi Izabela Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Na festiwalowej mapie wydarzeń oczywiście znajdzie się ulica Piotrkowska, ale także Park Staromiejski i miejsca, które zostały poddane rewitalizacji, czyli np. okolice dworca Łódź Fabryczna. - Będziemy pokazywać, jak działania twórcze mogą zmieniać miejsca. Chcemy ukazać odmienione miasto nocą i zaprezentować, jak wygląda rewitalizacja światłem po zmroku - tłumaczy Beata Konieczniak.

Do 30 marca trwa konkurs naboru prac na LMF 2017, dotyczy sztuk wizualnych w zakresie animacji i instalacji wielkoformatowych oraz instalacji świetlnych.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Festiwal Reportażu Młodego Pokolenia

Nowy, nietypowy wydarzenie na kulturalnej mapie Łodzi - Festiwal Młodego Reportażu

Daria Głowacka / ŁCW

Nowy, nietypowy festiwal poświęcony jest zjawisku młodego reportażu. W Polsce, reportaż to jeden z... więcej

Projekt uchwały "śmieciowej"

Wspólna konferencja prasowa wiceprezydent miasta Łodzi i łódzkich spółdzielców przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej radni dyskutują nad projektem uchwały wprowadzającym... więcej

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Jemy w Łodzi - Pizza fest

Pizzomaniacy łączcie się – rusza największe łódzkie święto pizzy

Informacja prasowa

Już w najbliższy piątek 29 stycznia, rozpoczyna się festiwal Pizza Fest organizowany przez Jemy w... więcej

Kontakt