Film się kręci w mieście Łodzi…

To będzie rekordowy pod względem liczby produkcji filmowych i serialowych rok dla naszego miasta. Coraz więcej producentów korzysta z oryginalnych, interesujących łódzkich plenerów.

Ulica Roosevelta "zagrała" w serialu TVP „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Coxa -  fot. Łódź Film Commission / https://www.facebook.com/pg/LODZFILMCOMMISSION/
Ulica Roosevelta "zagrała" w serialu TVP „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Coxa , fot. Łódź Film Commission / https://www.facebook.com/pg/LODZFILMCOMMISSION/

Jak informuje Wenancjusz Szuter z Łódź Film Commission, zakończono już zdjęcia do jednego z amerykańskich seriali i dobiegają końca prace przy serialu TVP „Ludzie i bogowie” w reżyserii Bodo Coxa. Na liście produkcji są również w tym roku zdjęcia do serii „Ultrviolet” dla stacji AXN, „Król” dla Canal+, kolejne odcinki „Komisarza aleja” oraz przygotowywany cykl „Osiecka”.

Nie tylko filmowe tradycje, ciekawe miejsca, architektura i konkurencyjne stawki najmu przyciągają do Łodzi filmowców, ale także współudział producencki Łódź Film Commission, która działa w strukturach EC1 Łódź Miasto Kultury.

Na liście koprodukcji znalazły się w tym roku trzy obrazy fabularne: „Głupcy” w reż.Tomasza Wasilewskiego, „Swat” w reż.. Magnusa von Horna oraz „Bliscy” w reż. Konrada Jaroszuka.

Obecność filmowych i serialowych ekip w Łodzi generuje nie tylko profity bezpośrednie, ale także znakomicie promuje miasto i przyciąga turystów.

Polecane aktualności

Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka -  fot. Monika Pawlak

Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Monika Pawlak / BRP

Zaledwie 163 uczniów z klas I - III zjawiło się dziś w szkołach po długiej przerwie spowodowanej... więcej

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży przebywających w czasie II wojny światowej w obozie przy ul. Przemysłowej w Łodzi.  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pamięć pękniętego serca

Edyta Glińska

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży... więcej

Łódź z perspektywy czołowej firmy rekrutacyjnej

Mateusz Sipa

Czy w Łodzi zarabia się dużo mniej niż w innych polskich miastach? Jaki jest potencjał statusu Łodzi... więcej

Wsparcie dla przedsiębiorców - ponad 125 mln zł z PUP i poręczenia kredytowe z Bionanoparku

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiDŁ

W czasie epidemii koronawirusa ważne jest wsparcie dla przedsiębiorców - utrzymanie ich działalności... więcej

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Kontakt