Fuzja - mieszkania, biura, lokale i sklepy w nowym kwartale Łodzi

Wraz z postępem realizacji projektu „Fuzja” Łódź zyska prawie 8 hektarów terenów po dawnej fabryce Karola Scheiblera, które przez lata leżały odłogiem zarastając chwastami. Ponownie ożyją, jako miejsce do życia, do pracy, do wypoczynku i rekreacji.

Fuzja Łódź -  fot. Stefan Brajter

Inwestycja pomiędzy ul. Tymienieckiego a ul. Milionową, nie bez kozery nazywana projektem miastotwórczym, ujawnia nowych najemców swych komercyjnych przestrzeni.

Fuzja to nie tylko mieszkania

Inwestor, firma Echo Investment, rozpoczął realizację projektu „Fuzja” od nowej zabudowy mieszkaniowej. Wzdłuż ul. MIlionowej stanęły już dwa apartamentowce. Trzeci i czwarty są w budowie. Równolegle powstaje biurowiec, do którego wprowadzi się łódzki oddział firmy Fujitsu. Oddano do użytku także Ogrody Anny centralny plac całego kompleksu rozpościerający się przed zabytkową elektrownią. Teraz dewelopera czeka kolejne wyzwanie rewitalizacja budynków dawnej fabryki, w których powstać mają biura, sklepy, lokale gastronomiczne, galerie… Jak w mieście. Choć to dopiero początek tych prac, częściowo już wiadomo, co w „Fuzji” powstanie. 

Gdzie zjeść?

W północnej części kompleksu, od strony ul. Tymienieckiego, ma funkcjonować druga już w Łodzi kawiarnia T.25 Cafe, która otworzy się na powierzchni 107 mkw. wewnątrz budynku oraz 23 mkw. na zewnątrz. Oprócz kawy ma serwować też śniadania, bajgle i koktajle.

Pasaż handlowy w kompleksie Fuzja

Podpisana została także umowa z cukiernią Deseo Patisserie & Chocolaterie, która otwarta zostanie w lokalu w sąsiedztwie zabytkowej elektrowni Scheiblera. Będzie to już piąty lokal tej sieci, ale pierwszy poza Warszawą.

Przy Ogrodach Anny lokuje się kolejny projekt kulinarny. Swój pierwszy lokal otworzy tam Zdrowa Krowa, restauracja  serwująca steki z sezonowanej wołowiny, a także przygotowywane na miejscu sosy i dressingi. Do tego wypiekane zgodnie z autorską recepturą bułki oraz warzywa i owoce od lokalnych dostawców.

Na zakupy

W kompleksie działa już pierwszy sklep popularnej sieci z płazem w herbie. Handlową ofertę uzupełni sklep Netto (1200 mkw.) w nowym formacie Koncept Netto 3.0, który stawia na eleganckie, otwarte przestrzenie i wysokiej jakości naturalne produkty. Będzie to już dziesiąty punkt handlowy tej sieci w Łodzi i drugi lokal według koncepcji Netto 3.0. Pierwszy otwarto w marcu ub.r.  przy ul. Wojska Polskiego w historycznym budynku po dawnych jatkach mięsnych Jojne Pilcera, gdzie kiedyś mieściło się największe targowisko łódzkiego getta. Do planowanej od strony ul. Tymienieckiego części handlowo-usługowej wprowadzi się sklep Dobre Wino, który będzie miał powierzchnię ponad 90 mkw.

Inne działalności Fuzji

Jak przystało na kompleks mieszanej funkcjonalności, „Fuzja” nie będzie jedynie oazą komercji. Na plan zagospodarowania czeka cała elektrownia, która w zamyśle inwestora ma  być lokalnym ośrodkiem kultury. Jeszcze w sierpniu otwarte zostało w „Fuzji” studio fotograficzne młodej artystki Mai Reczulskiej, mieszczące się w historycznym budynku przy nowych domach od strony ulicy Milionowej. Planowane jest także przedszkole, które zaspokoi potrzeby młodych rodzin.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Szczepienia bez zapisów w weekend

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

W najbliższą sobotę i niedzielę (2-3 października) przed Atlas Areną (aleja ks. bp. Władysława... więcej

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Kontakt