Gorzej niż przed rokiem

Piłkarze ŁKS nie wyciągnęli żadnych wniosków z poprzedniego sezonu, w którym wiosną roztrwonili przewagę z pierwszej rundy i stracili miejsce premiowane awansem do wyższej klasy rozgrywkowej. Teraz robią wszystko, by ten scenariusz się powtórzył. Konsekwentnie do wyznaczonego celu dążą natomiast zawodnicy Widzewa, coraz mocniej pukający do bram 2. ligi.

W poprzednim sezonie ŁKS w kompromitującym stylu przegrał rywalizację o pierwsze miejsce, jednak dzięki problemom organizacyjnym zwycięzcy rozgrywek (Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) znalazł się w 2. lidze. Sportowa klęska nie miała jednak żadnych konsekwencji i w klubie z al. Unii osoby odpowiedzialne za stronę sportową kontynuowały swoją misję. Efektem ich działań jest powtórka sprzed roku. Po jesiennej części sezonu wydawało się, że ŁKS spokojnie utrzyma pozycję gwarantującą awans do 1. ligi, jednak po pięciu meczach wiosny realizacja tego zadania stanęła pod dużym znakiem zapytania. Łodzianie w pięciu meczach zdobyli zaledwie pięć punktów (pięć mniej niż w pięciu kolejkach otwierających wiosnę 2017) i tylko słabej postawie innych zespołów z czołówki zawdzięczają fakt, że nadal są na pozycji premiowanej awansem. Trudno jednak liczyć na to, że promocję na zaplecze ekstraklasy zapewnią im wyłącznie porażki rywali. W sobotę ŁKS rozegrał kolejny słaby mecz, jednak dwa dobrze rozegrane stałe fragmenty gry sprawiły, że po trafieniach Kamila Juraszka goście do przerwy prowadzili z PGE GKS Bełchatów 2:0. Po zmianie stron przyjezdni zmarnowali jednak ten dorobek i musieli zadowolić się remisem 2:2. To jednak nic nowego, gdyż w tym sezonie w identyczny sposób zespół prowadzony przez Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego stracił dwa punkty w wyjazdowym meczu z ROW Rybnik.

Po 24 spotkaniach ŁKS ma na koncie 43 pkt. i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Nad piątą Olimpią Elbląg łodzianie mają cztery oczka przewagi i w najbliższej perspektywie wyjazdowy mecz z tym rywalem (21 kwietnia, godz. 16).

PGE GKS Bełchatów – ŁKS Łódź 2:2 (0:2). Bramki: 0:1 Kamil Juraszek (3), 0:2 Kamil Juraszek (39), 1:2 Bartłomiej Bartosiak (64), 2:2 Dawid Flaszka (88).

W przeciwieństwie do ŁKS konsekwentnie do wyznaczonego celu dążą natomiast zawodnicy Widzewa. Po 23 rozegranych meczach podopieczni Franciszka Smudy z dorobkiem 50 pkt. otwierają tabelę grupy I trzeciej ligi i mają po pięć punktów przewagi nad Sokołem Aleksandrów Łódzki i Lechią Tomaszów Mazowiecki (te zespoły grały do tej pory po 22 razy). Co prawda wiele osób narzeka na styl gry widzewiaków, jednak w walce o awans liczą się zwycięstwa, a nie wrażenia artystyczne. W 23. kolejce lider wygrał 3:2 z rezerwami warszawskiej Legii i dopisał sobie kolejny komplet punktów. W sobotę 21 kwietnia widzewiacy zagrają na wyjeździe z dziesiątą w tabeli Olimpią Zambrów (godz. 16).

Widzew – Legia II Warszawa 3:2 (2:1). Bramki: 1:0 Mateusz Michalski (3), 1:1 Robert Bartczak (11), 2:1 Robert Demjan (25), 3:1 Dario Kristo (50), 3:2 Robert Bartczak (73, z karnego).

Nie było niespodzianek w rozgrywkach grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-19, w której z dwóch łódzkich drużyn tylko jedna ma szansę na utrzymanie. Po wygranej 3:0 z MOSP Białystok młodzi zawodnicy UKS SMS są na siódmym miejscu w tabeli i tracą tylko trzy oczka do szóstej pozycji, gwarantującej dalszy udział w rozgrywkach CLJ. Zespół z ul. Milionowej w 23 meczach zgromadził 37 pkt. – o 22 więcej od ŁKS, który od dłuższego czasu robi wszystko, by zakończyć rozgrywki z jak największym bagażem bramkowym. Po wyjazdowej porażce 0:4 z Cracovią łodzianie mają już 66 straconych goli i pod tym względem są zdecydowanymi liderami rozgrywek. Z pewnością nie jest to jednak powód do dumy…

W 24. kolejce ŁKS zagra w Łodzi z Jagiellonią Białystok (21 kwietnia, godz. 13.30), a UKS SMS pojedzie do Pruszkowa na mecz ze Zniczem (22 kwietnia, godz. 15.30).

UKS SMS Łódź - MOSP Białystok 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Krystian Adamiak (21), 2:0 Patryk Makuch (30), 3:0 Patryk Makuch (52).

Cracovia – ŁKS Łódź 4:0 (2:0).

Po zwycięstwie 1:0 z Mitechem Żywiec piłkarki UKS SMS są już pewne udziału w grupie mistrzowskiej ekstraligi kobiet. W nadchodzący weekend, w przedostatnim meczu rundy zasadniczej podopieczne Marka Chojnackiego zagrają we Wrocławiu z AZS.

UKS SMS Łódź – Mitech Żywiec 1:0 (1:0). Bramka: Nikola Karczewska (22).

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.