Hi Piotrkowska. Restauracja z tarasem na najwyższym piętrze biurowca

Gastronomiczna mapa Łodzi wzbogaci się o nowy punkt. Na ostatnim piętrze najwyższego w Łodzi biurowca Hi Piotrkowska (82 metry) otwarta zostanie restauracja i klub z ponad 200-metrowym tarasem pozwalającym podziwiać panoramę miasta.

Restauracja na dachu biurowca Hi Piotrkowska -  wizualizacja Nastazja Kropidłowska
Restauracja na dachu biurowca Hi Piotrkowska , wizualizacja Nastazja Kropidłowska

- Doszliśmy do wniosku, że taras widokowy na XIX piętrze powinien być dostępny dla wszystkich i w ciepłe miesiące wypełnić się przyjemnym gwarem. Dlatego zadecydowaliśmy o zmianie przeznaczenia ostatniego piętra na restaurację. Podpisaliśmy już umowę z najemcą. W połowie przyszłego roku zaprosimy do tego stylowego, otwierającego się na miasto miejsca. Zadbamy o niepowtarzalny klimat za sprawą organizowanych tu wydarzeń kulturalno-rozrywkowych - mówi Justyna Drużyńska, dyrektor operacji biurowych w Master Management Group.

Jak będzie wyglądać restauracja w Hi Piotrkowska?

Wnętrze zaprojektowała Nastazja Kropidłowska. Przestrzeń lokalu ma stylistyką nawiązywać do łódzkich loftów, ale wyróżniać się detalami oraz miedziano-zieloną kolorystyką. Industrialny charakter stworzą metalowe konstrukcje à la oranżeria oraz metalowa siatka będąca ozdobą sufitów i ścian, spod której wyłaniać będzie się surowy beton. Widok ocieplać będzie żywa zieleń oraz miedziane dodatki w konstrukcjach baru i dekoracjach, a także patynowane blachy na posadzkach i karmelowe odcienie tapicerowanych elementów skórzanych sof i krzeseł.

Przestrzeń została podzielona na strefy: restauracji, klubu, lounge oraz zewnętrznego tarasu. Na całej powierzchni 19 piętra znajdą się powtarzające się motywy i kształty. Np. tłuczone szkło w kolorze grafitowym na słupach konstrukcyjnych, które nawiązuje do Pasażu Róży, jak również elementy dekoracyjne podwieszone pod sufitem, różne dla każdej ze stref - mówi autorka projektu. - W restauracji będą to „kosze” oraz cylindry z siatką metalową, okręgi metalowe z oświetleniem w strefie lounge, prostokątne siatki z podświetlonym logotypem restauracji w strefie klubowej oraz miedziane elementy w kształcie łódki w strefie wejściowej. Widoczne na projekcie w wielu miejscach łuki nawiązują do kształtów okien w łódzkich fabrykach.

Oprócz restauracji na XIX piętrze także na parterze gmachu Hi Piotrkowska ma powstać jeszcze jeden nowy lokal. Na 140 mkw powstanie kawiarnia będąca też piekarnią.

Zobacz także

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt