Igrzyska Wolności 2020 w otwartej dla wszystkich formule on-line bez płatności i dodatkowych rejestracji

Dwa i pół dnia rozmów z ludźmi kultury, biznesu i życia publicznego na żywo o demokracji, gospodarce, prawach człowieka, kulturze, edukacji i ochronie środowiska w czasach pandemii i po niej. 13 listopada ruszają Igrzyska Wolności. W tym roku wyłącznie online i z ważną sekcją poświęconą zagadnieniem równości płci, praw kobiet i mniejszości.

Na arenach Igrzysk w tej części pojawią się m.in. Helena Dalli, Komisarz UE ds. równości; dziennikarka i pisarka Anna Dziewit-Meller, wielokrotnie nagradzana reporterka Justyna Kopińska, adwokatka Sylwia Grzegorczyk-Abram, aktywistki: Natalia Broniarczyk, Klementyna Suchanow i Margot. Będą rozmawiać m.in. o aborcji, perspektywach realizacji postulatów LGBT+ oraz znaczeniu płci w pandemii. W ramach międzynarodowego feministycznego POWER PANEL spotkają się polskie emigrantki z różnych stron Europy, angażujące się w obronę praw kobiet w kraju; dziennikarka Karolina Rogaska poruszy temat realiów pracy seksualnej w Polsce.

Swój udział w pozostałych dyskusjach dotyczących polityki, kultury, klimatu, edukacji, gospodarki i nowych technologii potwierdziły też m.in. reżyserki: Agnieszka Holland i Joanna Kos-Krauze, dziennikarski i publicystki: Anne Applebaum, Kamila Ceran; parlamentarzystki i polityczki: Sylwia Spurek, Agnieszka Pomaska, Małgorzata Tracz, Hanna Gill-Piątek, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Kamila Gasiuk-Pihowicz; naukowczynie i analityczki: Monika Sassatelli, Aleksandra Przegalińska, Weronika Michalak, Agnieszka Chłoń-Domińczak; twórczynie: Mira Marcinów, Dominika Słowik, Sabina Baral, Maria Peszek, humanitarystki: Janina Ochojska i Aleksandra K. Wiśniewska, businesswomen: Henryka Bochniarz, Ewa Łabno-Falęcka i wiele innych.

Igrzyska Wolności, odbywające się już po raz siódmy, to interdyscyplinarne forum kulturalne i intelektualne. Organizowane z myślą o kreowaniu twórczej przestrzeni dla spotkań ludzi kultury, biznesu i życia publicznego, jest areną dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu w XXI wieku.

Jak oglądać?

Organizator udostępni na swojej stronie internetowej www.igrzyskawolnosci.pl pięć kanałów, na których będzie można śledzić bezpośrednie transmisje, oraz dwa z tłumaczeniami z i na język angielski. Wybrane streamingi trafią także do mediów społecznościowych. Wirtualny udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

www.igrzyskawolnosci.pl

Polecane aktualności

Wiwat Biało-Czerwona!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Marsz ze 123-metrową flagą Polski uświetnił obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.… więcej

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Kontakt