Jeszcze więcej wydarzeń na Piotrkowskiej w wakacje

Najbliższy weekend na Piotrkowskiej zapowiada się jeszcze ciekawiej od poprzedniego. ulicy Piotrkowskiej wzbogaci się o ulubiony cykl miłośników nowych doznań muzycznych, bo 7 lipca Łódzkie Centrum Wydarzeń zainauguruje Piotrkowską Kameralnie.

7 lipca powraca cykl koncertów "Piotrkowską Kameralnie" -  fot. Archiwum UMŁ
7 lipca powraca cykl koncertów "Piotrkowską Kameralnie" , fot. Archiwum UMŁ

W pierwszy weekend wakacji czas spędzany na głównej ulicy Łodzi umilały balkonowe występy wokalistów i instrumentalistów, pokazy artystów ulicznych, a rodzice z dziećmi mogli bezpłatnie obejrzeć baśniowy teatrzyk. W czwartkowy wieczór zainaugurowany został najzabawniejszy cykl letnich wydarzeń, a frekwencja widzów po rocznej przerwie pozytywnie zaskoczyła organizatorów. Wakacyjną scenę stand-up otworzył występ trzech komików, którzy zgromadzili nawet tych, którzy do beach baru przyszli jedynie spotkać się ze znajomymi! Bardzo pozytywnym odbiorem cieszył się szczególnie występ komika prowadzącego wielkie otwarcie, Grzegorza Dolniaka.

W tym tygodniu na łodzian czekają kolejne emocjonujące, kulturalne atrakcje. Przede wszystkim oferta ulicy Piotrkowskiej wzbogaci się o ulubiony cykl miłośników nowych doznań muzycznych, bo 7 lipca Łódzkie Centrum Wydarzeń zainauguruje Piotrkowską Kameralnie. Widownia zgromadzona w restauracyjnych ogródkach w pasażu Rubinsteina usłyszy gypsy jazz w wykonaniu zespołu Hot d’Jazz Trio. W każdą środę wakacji o godz. 20.00 w ramach Piotrkowskiej Kameralnie prezentowany będzie inny gatunek, od muzyki klasycznej, przez repertuar autorski, jazzowy po smooth/dancing.

W czwartek odbędzie się kolejny występ typy stand-up, a gościem głównym będzie Rafał Banaś, jeden z najpopularniejszych komików na polskiej scenie, znany z telewizyjnych programów, tj. Kuba Wojewódzki, Świat się kręci oraz Tylko dla dorosłych. Na początek scenę Las Palmas opanują młodzi, zdolni stand-uperzy, a całość poprowadzi znany fanom lokalnej sceny Adam Gajda. Początek wydarzenia o g. 20.30, wejście od ul. Roosevelta 2/4.

Przez cały weekend na Piotrkowskiej będą prezentować się zawodowi muzycy, a także artyści uliczni, którzy swoimi sztuczkami oraz popisami rozbawią i zadziwią nie tylko dzieci! W niedzielę zaś na dziedzińcu Urzędu Miasta odbędzie się przedstawienie należące do światowej klasyki pt. „O rybaku i złotej rybce”. O godz. 12.00 dzieci przeniosą się w morski świat rybaka i jego żony, w którym chciwość nie popłaca.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt