Reprezentację województwa łódzkiego uzupełnił Adam Łukomski (MUKS Park Zduńska Wola). W jubileuszowej edycji do kadry SAV z naszego regionu trafiły więc dwie pływaczki i dwoje przedstawicieli lekkiej atletyki. Warto przypomnieć, że w minionych dziewięciu edycjach blisko połowa stypendystów SAV województwa łódzkiego trenowała pływanie. Na czele tej grupy był Filip Wypych – olimpijczyk ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro, który jako jeden z prelegentów i gości specjalnych pojawił się również na czwartkowej gali. W jej trakcie prezes zarządu Grupy Veolia w Polsce Frédéric Faroche wręczył nominacje do 10. edycji Sportowej Akademii Veolia.
- Jesteśmy w wyjątkowym i symbolicznym miejscu. To tutaj do kadry narodowej powoływani są sportowcy, którzy reprezentują Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. Jestem zaszczycony, że Veolia może mieć swój udział w ułatwianiu drogi do sukcesu tym ambitnym, utalentowanym młodym ludziom. W tym roku mija 10-lecie programu SAV, a my od dawna wierzymy, że sport jest ważnym elementem rozwoju polskiego społeczeństwa, budującym jego poczucie dumy. Ja też jestem dumny, że mogę być częścią tak wartościowego projektu, dzięki któremu spełniają się marzenia młodych sportowców - powiedział Faroche.
Podczas tegorocznej gali beneficjenci 9. I 10. edycji kadry SAV oraz zaproszeni goście wzięli udział w cyklu spotkań warsztatowych z ekspertami ze świata sportu, m.in. z mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele pięciu samorządów (województwa: łódzkie, mazowieckie i wielkopolskie oraz powiaty: chrzanowski i tarnogórski) współpracujących z SAV. Łódzki magistrat reprezentował dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk – członek kapituły wybierającej kadrowiczów-stypendystów.
Sportowa Akademia Veolia to program stypendialno - szkoleniowy, kierowany do najbardziej uzdolnionych młodych sportowców. Na kadrowiczów SAV - taki tytuł uzyskają osoby, które pomyślnie przejdą rekrutację - oprócz rocznego stypendium czeka też atrakcyjna oferta szkoleń. Większość z nich jest dostępna w formie on-line, żeby umożliwić uczestnikom zdobywanie wiedzy w czasie niekolidującym z kalendarzem startów i treningów.