KS Orzeł planuje budowę nowych boisk i strzelnicy

Miasto Łódź i Klub Sportowy Orzeł chcą kontynuować modernizację i rozbudowę obiektów sportowych przy ul. 6 Sierpnia. Jest szansa, że za kilka lat powstaną tam dwa nowe boiska piłkarskie i strzelnica sportowa.

dav

- Doszło do porozumienia i podpisania listu intencyjnego przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską i prezesa Orła Edwarda Potoka. Chcielibyśmy, żeby Orzeł otrzymał długoletnią dzierżawę i wystąpimy do RM o jej przyznanie. Poza tym w miarę możliwości budżetowych chcielibyśmy ten teren sukcesywnie zagospodarowywać – poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Zdaniem Potoka wspomniana dzierżawa jest kluczem do realizacji planowanych inwestycji, które mają kosztować ok. 20 mln zł. Władze klubu są przekonane, że uda im się uzyskać finansowe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz łódzkiego Uniwersytetu Medycznego.

- Jesteśmy po rozmowach z tymi podmiotami, które wyraziły zainteresowanie naszymi planami. Pomogą nam, jeśli miasto wesprze nas dzierżawą na 29 lat – wyjaśnił Potok. Dodał, że modernizację i rozbudowę obiektu Orzeł chciałby rozpocząć w tym roku od instalacji oświetlenia wokół dwóch istniejących już małych boisk ze sztuczną nawierzchnią. W dalszej kolejności ma być przygotowany projekt strzelnicy.

- Docelowo chcemy wybudować dwa pełnowymiarowe boiska piłkarskie – sztuczne i naturalne – oraz oświetlić istniejące już płyty o wymiarach Orlika. To wystarczy sekcji piłkarskiej, która liczy dzisiaj ok. 120 zawodników. Mamy siedem zespołów uczestniczących w rozgrywkach prowadzonych przez ŁZPN. Działa również sekcja strzelecka, dla której chcemy wybudować jedną z najładniejszych strzelnic w Polsce. Będzie to parterowy budynek o wymiarach 80 m x 60 m. Znajdzie się w nim ok. 90 stanowisk – wyjaśnił Potok.

Historia Klubu Sportowego Orzeł rozpoczęła się na początku lat 20-tych XX wieku. Od tego czasu pojawiło się w nim wielu wybitnych zawodników. - Orzeł ma piękne tradycje. Miał olimpijczyków, z Agnieszką Nagay na czele. Był też piłkarską kuźnią talentów. Ciekawostką jest fakt, że w czasie służby wojskowej grał tu m.in. Ernest Pohl. Intencją pani prezydent Zdanowskiej jest to, by takich klubów nie tracić z pola widzenia – podkreślił Kondraciuk.

Klub Sportowy Orzeł nie ma nic wspólnego z założonym w roku 2005 Klubem Żużlowym Orzeł. Swoje inwestycje KS Orzeł chce realizować na terenie znajdującym się pomiędzy budowanym przez miasto stadionem żużlowym i obiektami sportowymi Akademii Medycznej.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt