Lato z EXPO, czyli koncerty, gry miejskie, zajęcia sportowe i spacery

W najbliższych miesiącach na łodzian czekają liczne atrakcje związane z Zielonym EXPO.

Lato z EXPO, czyli koncerty, gry miejskie, zajęcia sportowe i spacery  -  fot. z arch. UMŁ
Lato z EXPO, czyli koncerty, gry miejskie, zajęcia sportowe i spacery , fot. z arch. UMŁ

Dotychczasowe działania miasta związane z przygotowaniami do Zielonego EXPO przedstawił Maciej Riemer, Zespół ds. Expo UMŁ: - Za nami szereg działań partycypacyjnych dotyczących Zielonego EXPO w Łodzi. Wzięło w nich udział ponad 500 łodzian. Np. w warsztatach w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana wzięło udział ponad 80 osób, odbyły się dwa spacery badawcze, które wzbudziły spore zainteresowanie łodzian. Analizujemy wnioski i uwagi od łodzian jakie do nas wpłynęły. Będziemy je jeszcze konsultowali i uwzględniali przygotowując dokumentację projektową. Mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości rozwiejemy do września, kiedy to zaprezentujemy finalną wersję projektu.

Zdaniem Macieja Riemera ubiegłoroczne spacery i spotkania z łodzianami pokazały, że stopień akceptacji mieszkańców dla Zielonego EXPO jest znacznie większy od wiedzy na temat jak wystawa będzie przebiegała. Dlatego, aby lepiej dotrzeć do mieszkańców z informacjami o Zielonym EXPO, w marcu rozpisano, a rozstrzygnięto na początku maja, przetarg nieograniczony na działania promocyjno-marketingowe. Wygrała go łódzka firma Aplan Media.

Maksym Kilańczyk z firmy Aplan Media informuje: - Już od miesiąca współpracujemy z zespołem do spraw EXPO, a będziemy razem pracować do końca listopada. Jednym z głównych obszarów naszych działań jest komunikacja internetowa. Prowadzimy kanały na Facebooku, Instagramie, YouTube i Twitterze oraz moderujemy główną stronę poświęconą EXPO. Znajdują się na niej bardzo ciekawe, nowoczesne artykuły edukacyjne. Do naszych zadań należy również przygotowanie komunikacji w językach obcych. Drugim obszarem, w którym współpracujemy z organizatorami EXPO jest organizacja szeregu wydarzeń i atrakcji dla mieszkańców. Poprawiła się pogoda, więc możemy już z mieszkańcami wychodzić w plener. Do jesieni przeprowadzimy 14 spacerów po łódzkich parkach. W czerwcu i lipcu będą się one odbywały w niedzielę. Podczas spacerów przewodnicy będą nie tylko prezentowali parki, opowiadali o ich historii, ale również będą zapoznawali łodzian organizacją wystawy EXPO. Spacery są podzielone na dwa cykle, a każdy z nich zakończy się grą miejską. Będą też dwa koncerty w parku Baden-Powella. Zaplanowaliśmy też szereg zmagań sportowych w łódzkich parkach.

Polecane aktualności

Budowa torowiska tramwajowego na al. Śmigłego-Rydza  -  fot. UMŁ

Łódź buduje. Na al. Śmigłego-Rydza układane jest nowe torowisko

Małgorzata Loeffler / ZIM

Trwają intensywne prace przy przebudowie al. Śmigłego-Rydza, na odcinku od skrzyżowania marszałków... więcej

 -  fot. Archiwum UML

Akcja Zima 2020 w Łodzi

BRP

Miasto przygotowuje się do zimy. Wydział Gospodarki Komunalnej skontrował gotowość firm do „Akcji... więcej

Wystartowała pierwsza edycja songwriterskiego konkursu im. Roberta Brylewskiego „Czekamy, czekamy!”

informacja prasowa

W czwartek, 19 listopada ogłoszony został songwriterski konkurs im. Roberta Brylewskiego „Czekamy,... więcej

Linia nr 11 (pesa) -  fot. MPK - Łódź

Karta płatnicza jak migawka

MPK - Łódź

Od przyszłego tygodnia będzie możliwość płacenia tylko za przejechane przystanki już na dwóch... więcej

Znamy tegorocznych stypendystów programu Młodzi w Łodzi

informacja prasowa

Program stypendialny Młodzi w Łodzi funkcjonuje od 2008 r. W trzynastu dotychczasowych edycjach... więcej

Kontakt