Łódzki Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej

W tym roku Jarmark Wielkanocny zaskoczy łodzian świeżą, bardzo wiosenną aranżacją i nowymi stoiskami. Program wydarzeń na weekend obfituje w atrakcje dla całej rodziny, a także zachęca do spędzenia Świąt na różne sposoby - tradycyjnie lub nietypowo, bo wegetariańsko. Oprócz kulinarnych wrażeń, na scenie zobaczymy nieco śląskiego i łódzkiego folkloru, obejrzymy pokazy taneczne i występy artystów regionalnych, a także spektakl teatralny. Jarmark potrwa od 5 do 19 kwietnia.

fot. z arch. UMŁ
Łódzki Jarmark Wielkanocny na Piotrkowskiej

W ubiegłych latach Jarmark przyciągnął tysiące Łodzian oraz mieszkańców regionu bogatą ofertą świątecznych wyrobów i atrakcyjnym programem wydarzeń. Tegoroczny potrwa do Wielkiego Piątku. Jarmark tradycyjnie i znajduje się w odcinku Tuwima-Nawrot oraz częściowo w pasażu Schillera. W sumie około 30 stoisk, które funkcjonują będą w godzinach 12:00 – 20:00. W pasażu Schillera zlokalizowana jest strefa gastronomiczna z leżakami.

Dodatkowo łódzki Jarmark Wielkanocny zachęcał w weekendy ciekawą ofertą wydarzeń kulturalnych. W atmosferę świąt wprowadziły nas występy artystyczne, pokazy nawiązujące do tradycji wielkanocnych, warsztaty rękodzielnicze i kulinarne, prezentacje folkloru regionu łódzkiego. Skorzystać można też było z bogatego programu animacji i atrakcji dla dzieci, m.in. dmuchanego placu zabaw i konkursów o tematyce świątecznej.

Więcej informacji o wydarzeniach i artystach: centrumwydarzen.lodz.pl/jarmark-wielkanocny-2019/

Asortyment
Wzdłuż ul. Piotrkowskiej pojawią się drewniane domki wystawców, którzy zaproponują przechodniom produkty regionalne, delikatesowe i cukiernicze, akcesoria i ozdoby świąteczne a także wyroby rękodzielnicze. W sumie około 30 stoisk, które funkcjonować będą w godzinach 12-20.00. W pasażu Schillera stanie też wyjątkowa, zielona strefa gastronomiczna. Wystawcy oferować będą: sery regionalne (m.in. z Podhala, oscypki, ekologiczne sery kozie), dżemy i soki owocowe, wędliny z regionalnej wędzarni, tradycyjne chleby na zakwasie, miody smakowe i wyroby pszczelarskie, ciasta świąteczne, chałwy, kołacze węgierskie, wina ekologiczne. Nowością w tym roku będą stoiska z rybami w zalewach octowych oraz tradycyjnymi podpłomykami wypiekanymi na miejscu. Tradycyjnie pojawią się wyroby litewskie, sękacze, wiejskie jaja oraz całe mnóstwo świątecznego rękodzieła: palmy, koszyki, słomiane zające i ozdoby świąteczne, ręcznie robione zapaski i rękodzieło drewniane, biżuteria własnej produkcji i świece.

Polecane aktualności

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Pamięć o Marszałku

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji przypadającej 12 maja 89. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego złożono kwiaty… więcej

Odebrano im dzieciństwo. Przywracamy im pamięć.

Tomasz Walczak / BRP

Narodowy Dzień Zwycięstwa - 8 maja to również Święto Dzieci Wojny. W Łodzi, przed Pomnikiem… więcej

Kontakt