Łódzkie hotele najlepsze w Polsce w rankingu National Geographic Polska

DoubleTree by Hilton oraz Vienna House Andel`s to dwa łódzkie hotele, które znalazły się w zestawieniu dwudziestu najlepszych i najbardziej popularnych obiektów noclegowych w Polsce. Ranking został przygotowany przez National Geographic Polska na podstawie analizy opinii i ocen użytkowników portalu TripAdvisor.

Hotel Vienna House Andel`s Łódź
Vienna House Andel`s Łódź to hotel unikalny na skalę światową. Obiekt mieści się w zrewitalizowanej, monumentalnej przędzalni Izraela Poznańskiego z początku XX wieku.

TripAdvisor to najpopularniejszy serwis turystyczny na świecie. Portal zawiera informacje o hotelach, restauracjach i atrakcjach turystycznych z całego świata. Najważniejszym elementem serwisu są jednak oceny, jakie turyści wystawiają poszczególnym obiektom. Z portalu korzysta ponad 60 milionów użytkowników, którzy napisali ponad 170 milionów recenzji i opinii dotyczących m.in. hoteli. Na podstawie tych właśnie recenzji portal National Geographic Polska sporządził zestawienie dwudziestu najlepiej ocenianych hoteli w Polsce. W zestawieniu nie mogło zabraknąć łódzkich obiektów.

- Wyróżnienia od podróżników zawsze najbardziej cieszą! Jesteśmy niezwykle dumni, że aż dwa hotele z naszego pięknego miasta znalazły się na liście najpopularniejszych obiektów wypoczynkowych w Polsce według społeczności Tripadvisor. To promocja nie tylko dla nas, ale również dla samej Łodzi! Od początku Vienna House Andel’s Lodz jest mocno związany z miastem i mocno promujemy Łódź zarówno w kraju, jak i za granicą. Z utęsknieniem czekamy na możliwość ponownego goszczenia turystów – mówi Anna Olszyńska, dyrektor generalna hotelu Vienna House Andel`s Łódź:

Vienna House Andel`s Łódź to hotel unikalny na skalę światową. Obiekt mieści się w zrewitalizowanej, monumentalnej przędzalni Izraela Poznańskiego z początku XX wieku. Oprócz zabytkowego gmachu i bardzo dobrej lokalizacji – tuż obok Manufaktury, hotel wyróżnia stylowy, niebanalny wystrój stanowiący unikalne połączenie kolorów, designu, ciepła i gościnności. Obiekt dysponuje 277 pokojami oraz 16 salami konferencyjnymi i bankietowymi o łącznej powierzchni prawie 2500 metrów kwadratowych, co czyni go jednym z największych hoteli eventowych w Łodzi.

Z kolei Hotel DoubleTree by Hilton Łódź to pierwszy w Polsce hotel renomowanej, światowej marki DoubleTree. Jego lokalizacja również związana jest bezpośrednio z historią Łodzi – hotel działa na terenie dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych. Wysoki na 44 metry wieżowiec mieści 200 pokoi. Tuż za nim znajduje się centrum kongresowe zlokalizowane w odnowionych halach dawnego studia filmowego. Cztery hale eventowe, starannie odrestaurowana sala kinowa oraz dziewięć sal konferencyjnych tworzą największe centrum konferencyjne w Łodzi. Klimat związany z historią filmowej Łodzi przewija się w każdym niemal zakątku hotelu – od lobby, przez restaurację i bar, po pokoje gości.

Obecnie wiele hoteli w Łodzi reprezentuje najwyższy światowy poziom, ich pozycja w rankingu najlepszych hoteli w Polsce jest więc w pełni uzasadniona – mówi Robert Zintera, kierownik Łódź Convention Bureau działającego w ramach Łódzkiej Organizacji Turystycznej – czasy gdy najbardziej wymagający turysta, czy to biznesowy, czy indywidualny, nie miał w Łodzi gdzie spać już dawno minęły. Baza noclegowa miasta powiększa się właściwie z roku na rok, a każdy nowopowstały obiekt jeszcze bardziej podnosi ogólny standard hotelowy Łodzi. Już niebawem doczekamy się zapewne pierwszych hoteli pięciogwiazdkowych, a wraz z nimi kolejnych pozycji w rankingu najlepszych obiektów – dodaje kierownik biura

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt