MAKiS wyrasta na lidera zielonej rewolucji wśród miejskich spółek

Ekoimprezy, nowe nasadzenia, a wkrótce też farma fotowoltaiczna. Miejska Arena Kultury i Sportu podejmuje szereg działań w trosce o ochronę środowiska.

Miejska Arena Kultury i Sportu  -  mat. prasowe
Miejska Arena Kultury i Sportu , mat. prasowe

Miejska Arena Kultury i Sportu włącza się w zapoczątkowane przez prezydent Hannę Zdanowską proekologiczne działania miasta. Zgodnie z polityką "zero waste" do minimum ograniczamy zużycie plastikowych opakowań. Podobnie jak inne miejskie spółki MAKiS również zrezygnował z zakupu wód w plastikowych butelkach w ich miejsce korzystając z ogólnodostępnych ujęć wód podziemnych ZWiK. Udało się też wyeliminować zakup jednorazowych artykułów gospodarstwa domowego wykonanych z materiałów niebiodegradowalnych

Oprócz wymieniony proekologicznych przedsięwzięć Miejska Arena Kultury i Sportu na podlegających jej obiektach inicjuje nowoczesne i bezpieczne dla środowiska rozwiązania. To m.in. wykorzystywanie zastępczych źródeł wodnych. Na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego 138, Moto Arenie Łódź oraz boisku hybrydowym w Centrum Sportu przy al. Unii Lubelskiej 2 woda pobierana jest ze studni głębinowych. Stadion Miejski użytkowany na co dzień przez Łódzki Klub Sportowy gromadzi na dachu wodę opadową, która później wykorzystywana jest m.in. do podlewania murawy boiska. To nie koniec.

- Planujemy na dachu Sport Areny postawić farmę fotowoltaiczną - deklaruje Roman Lewandowski, dyrektor ds. technicznych Miejskiej Areny Kultury i Sportu, dodając: - Jesteśmy już po fazie projektowej całego przedsięwzięcia. Prace rozpoczniemy jak tylko uda nam się pozyskać fundusze na to zadanie.

Miejska Arena Kultury i Sportu dba też o najbliższe otoczenie swoich obiektów. Już teraz przyjeżdżając na teren Centrum Sportu przy al. Unii Lubelskiej widać efekty prace związanych z zagospodarowaniem terenów zielonych wokół parkingu Atlas Areny. To m.in. nowe nasadzenia drzew i krzewów.

W kwestiach ekologii obojętny nie pozostaje również dział targowy Miejskiej Areny Kultury i Sportu. W październiku zorganizuje dwie imprezy wpisujące się w proekologicznych charakter zielonej rewolucji. To odbywające się w terminie 18-20 października XII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD & VIII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO.

Polecane aktualności

Podstawówka na Olechowie? W rozbudowie

Monika Pawlak / BRP

Budynek stoi, są okna i drzwi, trwa tynkowanie. Wewnątrz montowana jest instalacja sanitarna oraz... więcej

Sale multimedialne i warsztatowe, przestrzeń dla rodzin z dziećmi, nowoczesny sprzęt komputerowy oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Otwieramy drugą miejską bibliotekę wyremontowaną z funduszy unijnych. Biblioteka zyskała nazwę ,,Rozg -  fot. Radosław Jóźwiak

"Rozgrywka" startuje 14 września. Zobacz, jak zmieniła się biblioteka przy Powstańców Wielkopolskich

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Sale multimedialne i warsztatowe, przestrzeń dla rodzin z dziećmi, nowoczesny sprzęt komputerowy... więcej

Łódzka Spółka Infrastrukturalna zacznie modernizację wodociągu -  fot. z arch. UMŁ

Kolejny etap prac na ulicy Sienkiewicza

Konrad Ciężki / BPiNM

W czwartek (12 września) rozpocznie się kolejny etap prac na ulicy Sienkiewicza. Łódzka Spółka... więcej

Odliczamy do rozpoczęcia głosowania w VII edycji budżetu obywatelskiego -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Odliczamy do rozpoczęcia głosowania w VII edycji budżetu obywatelskiego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Głosowanie w budżecie obywatelskim Łodzi rozpocznie się 14 września i potrwa do 6 października. W... więcej

To był rewelacyjny letni sezon w Łodzi -  fot. z arch. UMŁ

To był rewelacyjny letni sezon w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Muzyczne festiwale i koncerty, stand-upy, festiwale sztuk ulicznych „Hokus Pokus”, spektakle... więcej

Kontakt