Maszynista Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej promuje rodzicielstwo zastępcze na ekranach swoich pociągów. Bo sam też jest rodziną zastępczą

Przez wiele lat pan Michał był listonoszem. Ale gdy któregoś dnia jechał na pocztę do pracy, to usłyszał o kursie na maszynistów. Marzył o tym od zawsze. I spełnił swoje marzenie 6 lat temu. Od tego czasu pracuje jako maszynista w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Mniej więcej w tym samym czasie zmieniła się także jego sytuacja rodzinna. Bo razem z żoną Wiolą i nastoletnią córką Dominiką postanowili przyjąć do swojego domu chłopca z dalszej rodziny. Jeszcze wówczas nie wiedzieli, że jest coś takiego jak rodzicielstwo zastępcze. Teraz są już w tej dziedzinie prawdziwymi fachowcami i od ponad roku pełnią rolę rodziny zastępczej zawodowej, a 17-letnia obecnie Dominika jest teraz starszą siostrą Tristiana i Kacpra.

We wrześniu pan Michał podróżuje Łódzką Koleją Aglomeracyjną nie tylko jako maszynista. Pasażerowie pociągów ŁKA jadący do Kutna, Łowicza, Sieradza, Warszawy, Skierniewic, Tomaszowa, Radomska i Piotrkowa mogą spotkać go wraz z całą rodziną na ekranach wyświetlających reklamy i wiadomości. A to dlatego, że pani Wiola wraz z mężem i dziećmi zostali jedną z twarzy nowej odsłony kampanii Rodzina Jest dla Dzieci zorganizowanej pod hasłem JESTEM RODZINĄ ZASTĘPCZĄ.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy zespołowi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej za to, że już po raz kolejny wspiera nas w promowaniu rodzicielstwa zastępczego. Cieszy nas, że możemy szukać nowych rodzin zastępczych wśród Waszych pasażerów. Mamy nadzieję, że ktoś z podróżujących po regionie zainspiruje się historią pani Wioli i pana Michała.

Wiemy, że wielu współpracowników pana Michała nie miało wcześniej pojęcia, jakiej roli podjął się w życiu prywatnym. - Niektórzy dowiedzieli się dopiero ze spotu w pociągu. I bardzo ciepło przyjęli tę wiadomość. Mąż usłyszał dużo pozytywnych słów. Ale widzimy też z rozmów z różnymi osobami, które widziały nas np. na wystawie w Manufakturze, że wciąż wielu ludzi nie wie, co to takiego jest to rodzicielstwo zastępcze - komentuje pani Wioletta.

Polecane aktualności

Kamil Maćkowiak - nowy głos łódzkiej komunikacji miejskiej

Nowy głos łódzkiej komunikacji miejskiej

MPK-Łódź

W autobusach i tramwajach usłyszymy wkrótce głos Kamila Maćkowiaka, znanego łódzkiego aktora,... więcej

Kamienica przy ul. Sienkiewicza 56 -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Kończymy generalny remont kolejnej kamienicy w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Dobiega końca remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 56. W budynku powstały komfortowe mieszkania... więcej

Adam Pustelnik – pierwszy wiceprezydent Miasta Łodzi -  fot. UMŁ

Czekoladowy potentat, firma Barry Callebaut zwiększa zatrudnienie w Łodzi

Marcin Masłowski / BRP

W łódzkim biurowcu University Business Park II firma Barry Callebaut renegocjowała umowę najmu 3007... więcej

Kontenery medyczne szpitalu przy ul. Milionowej 14 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Przy miejskim szpitalu im. Jonschera wykonają dwa razy więcej wymazów na covid

Jolanta Baranowska / BRP

W Miejskim Centrum Medycznym im. Jonschera, przy szpitalu przy ul. Milionowej 14, stanęły kontenery... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (29.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt