MIESIĘCZNIK Z BRANŻY HR PISZE O RODZICIELSTWIE ZASTĘPCZYM JAKO POMYŚLE NA ZMIANĘ ZAWODOWĄ

Na co dzień firma LHH Polska (Lee Hecht Harrison Polska) doradza w zmianach karierowych pracownikom odchodzącym z korporacji. Od niedawna jedną z idei, które promuje wśród swoich klientów, jest zawodowe rodzicielstwo zastępcze. O tym, skąd pomysł, by upowszechniać wiedzę na ten temat, opowiedział Piotr Kuron, dyrektor operacyjny LHH Polska w rozmowie dla miesięcznika z branży HR „Personel Plus”.

(…) w domach dziecka i innych tego typu placówkach w Polsce na swój prawdziwy dom czeka 16 tys. dzieci. Zawodowe rodziny zastępcze to dla nich największa i najlepsza szansa, aby taki dom znaleźć. A mało kto o takiej możliwości wie. Sam dowiedziałem się o niej kilka miesięcy temu, gdy na spotkaniu jubileuszowym naszej firmy opowiedziała o tym nasza konsultantka, która została mamą zastępczą. Podczas wystąpienia używała określeń: zmiana zawodowa, zmiana życiowa, wyjście z korporacji. Od razu pomyślałem, że rodzicielstwo zastępcze to propozycja dla naszych klientów outplacementowych – osób, które odchodzą z pracy w korporacjach i trafiają do nas, aby zaplanować dalszą karierę zawodową. Do tej pory najczęściej dyskutowaliśmy z nimi o trzech możliwościach: powrocie do korporacji, pracy w małej firmy, uruchomieniu czegoś nowego. Teraz pojawiła się czwarta, alternatywna propozycja. I nawet jeśli z 2500 osób, które biorą udział w naszym outplacemencie, tylko trzy zdecydują się na rodzicielstwo zastępcze, to kilkoro lub kilkanaścioro dzieci znajdzie dzięki temu nową rodzinę.

(…) Naszą rolą w programach outplacementowych jest pokazywanie możliwości oraz wspieranie w decyzjach. Uważamy, że decyzja o rodzicielstwie zastępczym jest zbyt poważna, aby do niej zachęcać, a tym bardziej namawiać. Informujemy o tej opcji, wiedząc, że nawet jeśli jedna osoba w roku dzięki naszym działaniom dowie się o inicjatywie i zdecyduje pomóc jednemu dziecku – to warto to robić – opowiada Piotr Kuron.

W rozmowie uczestniczyli także: Magdalena Jarosz, pedagożka i asystentka rodzin biologicznych, która od ponad pół roku jest również mamą zastępczą Gabrysia, oraz Damian Pacześniak z kampanii Rodzina Jest dla Dzieci i Fundacja DOBROdzieje się .

Cały artykuł dostępny jest w sierpniowym numerze Personel Plus, 08/2022. Zachęcamy do jego lektury!

Serdecznie dziękujemy firmie LHH Polska oraz redakcji miesięcznika „Personel Plus” za współpracę i aktywne działania na rzecz rodzicielstwa zastępczego!

Jeśli jesteś z Łodzi i rozważasz rodzicielstwo zastępcze jako swoją nową drogę napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt