Nowa trasa ŁBR

Ulica Traugutta na wysokości Łódzkiego Domu Kultury będzie głównym punktem trasy tegorocznej edycji Łódź Business Run. W tym miejscu organizatorzy wyznaczyli start i metę oraz strefę zmian. Każdy z uczestników biegu będzie miał do pokonania dystans ok. 3 500 metrów.

5 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Po starcie zawodnicy skręcą w ul. Sienkiewicza, a następnie ul. Moniuszki dobiegną do Piotrkowskiej. Na głównym trakcie miasta zawrócą na wysokości ul. Zamenhofa, później skręcą w pasaż Schillera, przebiegną przez dziedziniec magistratu i urzędu wojewódzkiego, wrócą na Piotrkowską, skręcą w Tuwima a następnie w lewo w Kilińskiego. Po nawrocie przed skrzyżowaniem z Narutowicza dotrą do mety.

Przed imprezą uczestnicy mają zapewnioną możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych treningach, prowadzonych przez Piotra Kędzię - olimpijczyka z Pekinu (2008) oraz medalistę mistrzostw Europy w sztafetowych i indywidualnych biegach na 400 m. Treningi odbywają się w każdy wtorek sierpnia w Parku im. Piłsudskiego (Zdrowie). Półtoragodzinne zajęcia rozpoczynają się o godz. 18 przy ośrodku Vera Sport (ul. Siewna 15).

Łódź Business Run jest częścią charytatywnej akcji Poland Business Run - największego biegu charytatywnego w Polsce. W jej ramach 3 września o tej samej godzinie pięcioosobowe sztafety wystartują w siedmiu miastach: Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Poznaniu.

W łódzkiej odsłonie biegu wystartuje 2000 osób – o 700 więcej niż w roku ubiegłym. Limit uczestników został wyczerpany już na miesiąc przed startem. Dodatkowo ponad 20 sztafet znalazło się na liście rezerwowej. – Jesteśmy tym mile zaskoczeni i wiemy już, że w przyszłym roku możemy myśleć o powiększeniu limitu - powiedziała Zuzanna Lewandowska z zespołu organizującego bieg.

Pieniądze ze sprzedaży pakietów startowych oraz z dobrowolnych wpłat (akcja Pomagam Bardziej) są przeznaczane na zakup wysokiej jakości protez i rehabilitację, zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Od początku działalności Poland Business Run udało się pomóc ponad 130 osobom, w tym dziesięciu w Łodzi.

Jednym z organizatorów akcji charytatywnej był Janek Mela, który stracił lewe podudzie i prawe przedramię w wyniku porażenia prądem w niezabezpieczonej stacji transformatorowej, gdzie schował się przed deszczem. Nie załamał się jednak wypadkiem i pokazał hart ducha. Nie tylko został najmłodszym zdobywcą bieguna południowego i północnego w jednym roku, ale założył też fundację pomagającą ludziom z podobnymi problemami. Jego dzieło kontynuuje Poland Business Run.

Więcej o biegu można znaleźć na stronie: www.lodzbusinessrun.pl

Polecane aktualności

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Kontakt