Nowe ronda na ul. Maratońskiej ułatwią dojazdy do drogi S14

Trwa budowa zachodniej obwodnicy Łodzi. 12 maja rozpocznie się budowa węzła Łódź Retkinia w sąsiedztwie którego, powstaną trzy nowe ronda w tym jedno w kształcie „ósemki”.

Droga ekspresowa przetnie bezkolizyjnie ul. Maratońską, a wjazdy na S14 zorganizowane zostaną za pomocą dwóch rond. Trzecie rondo zorganizuje ruch na skrzyżowaniu ul. Maratońskiej z ul. Sanitariuszek. Patrząc od centrum pierwsze będzie przed wiaduktem obwodnicy, drugie zaraz za nim. Pierwsze rondo na wprost, pokieruje samochody na wlot na S14, natomiast odbijając w lewo na rondzie wjedziemy w nowy ślad ul. Maratońskiej w kierunku ul. Sanitariuszek. Za wiaduktem znajdzie się drugie rondo, którym wjedziemy na S14 w kierunku Pabianic. Natomiast trzecie rondo powstanie u zbiegu ul. Maratońskiej z ul. Sanitariuszek i swoim zasięgiem skomunikuje również ul. Lublinek. Z powodu bliskości tych ulic, aby zapewnić przejazd we wszystkich kierunkach, powstanie pierwsze tego typu rondo w Łodzi w kształcie ósemki.


Pierwsze prace przy budowie dojazdów do S14 i rond rozpoczną się już 12 maja. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Maratońskiej i skrzyżowaniu  z ul. Sanitariuszek. Ulica Maratońska na ponad kilometrowym odcinku za ul. Golfową do ul. Sanitariuszek zostanie zawężona do 6,5 m. Ruch przy ograniczeniu prędkości do 30km/h i zakazie wyprzedzania, będzie nadal odbywał się w obu kierunkach. Ponadto zmiany pojawią się na skrzyżowaniu Maratońskiej z Sanitariuszek. Tutaj ze względu na prace zlikwidowane zostanie rondo i ponownie będzie to skrzyżowanie w kształcie litery T, gdzie pierwszeństwo będzie miała ul. Sanitariuszek. Przy skrzyżowaniu również pojawią się zawężenia.

Droga ekspresowa S14 połączy autostradę A2 na północy aglomeracji z już istniejącym odcinkiem pod Pabianicami doprowadzającym do drogi ekspresowej S8. Łódzki odcinek S14 domknie autostradowy ring wokół naszego miasta i pozwoli na wyeliminowanie tranzytu ciężarówek z łódzkich ulic.

 

 

Polecane aktualności

Otwarcie kolejnych przedszkoli w Łodzi od 28 maja

BRP

Od czwartku pracę wznawia 19 łódzkich przedszkoli. więcej

30 dębów na 30-lecie samorządu łódzkiego

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

- 27 maja 1990 roku Łodzianie wybrali pierwszy samorząd, który zaczął decydować o naszych lokalnych... więcej

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne domy robotnicze. W famułach przy ul.... więcej

Langowski Logistics w Łodzi na Nowym Jedwabnym Szlaku

Mateusz Sipa

Nowy Jedwabny Szlak a na nim pociąg jadący z Chin aż do Łodzi, która wiąże wielkie nadzieje z... więcej

Plac na rogu ulic Kilińskiego i Jaracza w Łodzi zmieni się nie do poznania. Stylowy ryneczek i zielony skwer zastąpią parking oraz nieuporządkowany plac handlowy. Zmieni się także kamienica przy ul. Kilińskiego 39. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Trwają intensywne prace przy ul. Kilińskiego 39

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przy ul. Kilińskiego jeszcze w tym roku będzie gotowy stylowy rynek z zadaszonym targowiskiem i... więcej

Kontakt