Nowe ronda na ul. Maratońskiej ułatwią dojazdy do drogi S14

Trwa budowa zachodniej obwodnicy Łodzi. 12 maja rozpocznie się budowa węzła Łódź Retkinia w sąsiedztwie którego, powstaną trzy nowe ronda w tym jedno w kształcie „ósemki”.

Droga ekspresowa przetnie bezkolizyjnie ul. Maratońską, a wjazdy na S14 zorganizowane zostaną za pomocą dwóch rond. Trzecie rondo zorganizuje ruch na skrzyżowaniu ul. Maratońskiej z ul. Sanitariuszek. Patrząc od centrum pierwsze będzie przed wiaduktem obwodnicy, drugie zaraz za nim. Pierwsze rondo na wprost, pokieruje samochody na wlot na S14, natomiast odbijając w lewo na rondzie wjedziemy w nowy ślad ul. Maratońskiej w kierunku ul. Sanitariuszek. Za wiaduktem znajdzie się drugie rondo, którym wjedziemy na S14 w kierunku Pabianic. Natomiast trzecie rondo powstanie u zbiegu ul. Maratońskiej z ul. Sanitariuszek i swoim zasięgiem skomunikuje również ul. Lublinek. Z powodu bliskości tych ulic, aby zapewnić przejazd we wszystkich kierunkach, powstanie pierwsze tego typu rondo w Łodzi w kształcie ósemki.


Pierwsze prace przy budowie dojazdów do S14 i rond rozpoczną się już 12 maja. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu na ul. Maratońskiej i skrzyżowaniu  z ul. Sanitariuszek. Ulica Maratońska na ponad kilometrowym odcinku za ul. Golfową do ul. Sanitariuszek zostanie zawężona do 6,5 m. Ruch przy ograniczeniu prędkości do 30km/h i zakazie wyprzedzania, będzie nadal odbywał się w obu kierunkach. Ponadto zmiany pojawią się na skrzyżowaniu Maratońskiej z Sanitariuszek. Tutaj ze względu na prace zlikwidowane zostanie rondo i ponownie będzie to skrzyżowanie w kształcie litery T, gdzie pierwszeństwo będzie miała ul. Sanitariuszek. Przy skrzyżowaniu również pojawią się zawężenia.

Droga ekspresowa S14 połączy autostradę A2 na północy aglomeracji z już istniejącym odcinkiem pod Pabianicami doprowadzającym do drogi ekspresowej S8. Łódzki odcinek S14 domknie autostradowy ring wokół naszego miasta i pozwoli na wyeliminowanie tranzytu ciężarówek z łódzkich ulic.

 

 

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt