Nowe zjeżdżalnie w aquaparku Fala będą gotowe już czerwcu

Nawet podczas przymusowej przerwy, którą zgotował światu wirus COVID-19 Aquapark FALA nie zwalnia tempa. W obiekcie nieprzerwanie trwają prace, które pozwolą zachwycić Falowiczów, gdy już będzie to możliwe. Poza licznymi niespodziankami, szykowanymi dla wiernych fanów – systematycznie postępują również prace związane z aktualnie największą inwestycją, czyli nową wieżą zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. 

W Aquaparku FALA systematycznie postępują prace związane z budową nowej wieży zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
W Aquaparku FALA systematycznie postępują prace związane z budową nowej wieży zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Nawet podczas przymusowej przerwy, którą zgotował światu wirus COVID-19 Aquapark FALA nie zwalnia tempa. W obiekcie nieprzerwanie trwają prace, które pozwolą zachwycić Falowiczów, gdy już będzie to możliwe. Poza licznymi niespodziankami, szykowanymi dla naszych wiernych fanów – systematycznie postępują również prace związane z aktualnie największą inwestycją, czyli nową wieżą zjeżdżalni wraz z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu. 

Nowa atrakcja znajdować się będzie w sąsiedztwie już istniejącej wieży z zjeżdżalniami oraz Kamikaze i co najważniejsze będzie można z niej korzystać przez cały rok. Wejście na wieżę oraz hamowanie zjeżdżalni znajdować się będą wewnątrz Strefy Basenowej. Falowicze do wyboru będą mieli, aż trzy zjeżdżalnie pontonowe z jeszcze większą ilością zakrętów i efektów audiowizualnych, a także ekstremalną zjeżdżalnię z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom istniejącej zjeżdżalni Kamikaze.

Konstrukcja samej wieży jest już gotowa. Punkty startowe zjazdów rozmieszczone zostały na czterech poziomach ponad 22- metrowej budowli. W kwietniu rozpoczął się montaż pojedynczych segmentów zjeżdżalni. Natomiast w maju przystąpiono do montażu segmentów każdej ze zjeżdżalni w całość, bezpośrednio na metalowej konstrukcji. Z uwagi na imponujące wymiary tras zjazdu, pierwszym etapem działań jest instalacja wanien hamowni (trzy z nich są już na swoim miejscu). Wokół inwestycji póki co można podziwiać jeszcze poszczególne segmenty każdej ze zjeżdżalni, które w najbliższym czasie będą osadzane na zamontowanych już stalowych słupach – to ich zadaniem będzie utrzymanie całej konstrukcji tras zjazdowych.

Równolegle do prac montażowych trwają prace wykończeniowe wewnątrz wieży zjeżdżalni. Zakończono już instalację zasilającą w wodę starty każdej ze zjeżdżalni, aktualnie montujemy okładziny ceramiczne na stopniach oraz podestach kolejnych poziomów wieży. W podbaseniu natomiast kontynuujemy prace związane z montażem niezbędnej techniki basenowej oraz wentylacji.

W ramach inwestycji łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Wspominany już całoroczny charakter atrakcji możliwy będzie dzięki wzbogaceniu elementów zjeżdżalni o dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną powłoką trasy ślizgu.

Otwarcie najnowszej atrakcji planowane jest na koniec czerwca 2020 roku.

CHARAKTERYSTYKA NOWYCH ZJEŻDŻALNI:

  • Zjeżdżalnia pontonowa z tzw. cebulą, czyli czaszą o średnicy 12 m.
  • Zjeżdżalnia pontonowa wyposażona w dwa rożki wprawiające ponton w ruch wahadłowy.
  • Zjeżdżalnia pontonowa o całkowitej długości aż 144 m.
  • Zjeżdżalnia ekstremalna z zapadnią i elementem startowym w formie kapsuły, gdzie początkowa trasa zjazdu przebiegać będzie całkowicie pionowo.

Każda z powyższych atrakcji będzie dodatkowo wyposażona w indywidualny zestaw efektów świetlno-dźwiękowych. W zjeżdżalni-cebuli przeniesiemy się w świat podniebny - dzięki m.in. strzałkom kierunkowym, tunelom świetlnym i pasie startowym poczujemy się jak w statku kosmicznym. Zjeżdżalnia z rożkami zaskoczy elementami geometrycznymi
i błyskawicami, a w najdłuższej zjeżdżalni zanurzymy się w głąb oceanu dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta. Dodatkowe wrażenia podczas ekstremalnych zjazdów zapewni system stroboskopowego oświetlenia.

Polecane aktualności

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. -  fot. archiwum UMŁ

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli w Łodzi

BRP

Od poniedziałku 25 maja dzieci wrócą do kolejnych 5 żłobków i 46 przedszkoli. więcej

#balkoNOWE wyzwanie. Udekoruj swój balkon, ogródek lub okno. Wygraj nagrody i pomóż łódzkiemu ekosystemowi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Miasto wraz z „Expressem Ilustrowanym” organizuje konkurs na udekorowanie zielenią i kwiatami... więcej

Łódzka tarcza antykryzysowa - 115 milionów na pomoc przedsiębiorcom

BRP

Rozpatrzyliśmy pozytywnie blisko 2000 wniosków i przedsiębiorcy zapłacili symboliczną złotówkę za... więcej

Trwa budowa Orientarium. W ramach projektu powstaną też nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery, a całość zostanie uzupełniona zapleczem rekreacyjno-gastronomicznym. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium. Do egzotycznej dżungli przyjadą rośliny z Laosu, Filipin i Hong Kongu

Małgorzata Loeffler / ZIM

W Orientarium zaczęły się prace przy zagospodarowaniu zielonych terenów, gdzie dzięki odpowiednim... więcej

 -  fot. UMŁ

Szkoły podstawowe pozostaną zamknięte

Monika Pawlak

Od poniedziałku 25 maja nie będzie w łódzkich szkołach zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów... więcej

Kontakt