Nowy biurowiec React gotowy. W nim nowoczesne centrum medyczne i biura [ZDJĘCIA]

Do użytku oddany został biurowiec React, inwestycja Echo Investment zrealizowana przy al. Piłsudskiego 24. Łódzki rynek biurowy zasiliło tym samym 15 tys. mkw. nowych powierzchni.

Biurowiec ReAct już gotowy -  fot. ŁÓDŹ.PL
W przyszłości powstanie jeszcze jeden biurowiec oraz hotel z usługami , fot. ŁÓDŹ.PL

W budynku działa już specjalistyczne centrum medyczne, a wkrótce 3,5 tys. mkw. w swoje biura serwisowane Chillispaces przekształci firma Rise. Powstanie 520 miejsc do pracy, 16 sal konferencyjnych, strefa wypoczynkowa, pomieszczenia do pracy zespołowej oraz eventów.

Siedmiokondygnacyjny React to trzecia ukończona inwestycja biurowa Echo Investment w Łodzi (nie licząc mieszkaniowych). Nowoczesny gmach ma formę dwóch modułów spiętych łącznikiem. Białą fasadę z płaszczyznami okien ożywiają nieregularnie rozmieszczone loggie. Sercem budynku jest przestronne lobby z recepcją główną, będące dwupoziomową przestrzenią wspólną. Królują tam prowadzące na antresolę schody z drewnianymi siedziskami – miejsce do nieformalnych spotkań. 

Biurowiec jest wyposażony w stacje do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. W budynku i wokół niego są 182 miejsca parkingowe dla aut i 92 dla rowerów. Dla cyklistów powstały szatnie z prysznicami i suszarniami.

Biznes i centrum medyczne

– React ma wszystko, czego potrzebuje nowoczesny biznes: wygodę, bezpieczeństwo i udogodnienia dostępne na wyciągnięcie ręki. Budynek zaprojektowaliśmy w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Rozwiązania technologiczne wspierają komfort użytkowników, a centralna lokalizacja, w myśl idei 15-minutowego miasta, pozwala zaspokoić codzienne potrzeby w najbliższej okolicy. Wyróżnikiem inwestycji jest wygodne, wielofunkcyjne lobby. Postawiliśmy na otwartość tego miejsca. Chcemy, aby ta przestrzeń stała się sceną dla ciekawych wydarzeń i inspirujących spotkań. Oddajemy Łodzi kolejne dobre miejsce – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalna w dziale projektów komercyjnych Echo Investment.

O bezpieczeństwo użytkowników biurowca dba zaawansowana technologia. React jest przystosowany do postpandemicznej rzeczywistości. Zastosowano w nim technologię RCI Active Pure, która odpowiada m.in. za regulację jakości i czystości powietrza w budynku. Urządzenia systemu wentylacji wykorzystują naturalnie występujące w przyrodzie procesy, oczyszczając powietrze i płaskie powierzchnie ze szkodliwych patogenów i zanieczyszczeń, w tym wirusa SARS-CoV-2. Wysoki standard bezpieczeństwa potwierdza certyfikat Well Health and Safety wprowadzony w dobie pandemii. 

Dalsza zabudowa Echo Investment

Na React nie kończą się plany Echo Investment wobec działki u zbiegu al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego, która w całości należy do developera. Są już konkretne plany wobec tej nieruchomości. Kolejnym etapem jej zagospodarowania będzie budowa React 2, drugiego obiektu biurowego, który powstanie w części parceli bliższej ul. Kilińskiego (start zaplanowano na IV kw. 2023 r.). Na miejscu wyburzonego domu przy ul. Kilińskiego 127 (jego boczną ścianę zdobiła charakterystyczna instalacja artystyczna „Jerzyk”) stanie nowy budynek hotelowo-usługowy, w którego bryle odtworzona zostanie fasada rozebranej kamienicy.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Kontakt