Omenaa Foundation przekazała 15 komputerów dla dzieci z Łodzi

Zuzia jest piątoklasistką i codziennie ma lekcje online od godz. 8 do 14.30. To nie lada wyzwanie, bo młodsze rodzeństwo dba, by w domu było głośno.

A do tego jeszcze okazało się, że stary laptop odmówił współpracy. - Przez jakiś czas Zuzia korzystała z telefonu, ale to nie było dobre rozwiązanie, bo w tym czasie niczego nie mogłam załatwić - opowiada pani Lidia, która od 12 lat jest niezawodową rodziną zastępczą.


To do ich domu trafił jeden z 15 komputerów przekazanych przez Omenaa Foundation do Łodzi. Pozostałe powędrowały do dzieci z rodzin biologicznych i zastępczych (spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych) oraz do rodzinnego domu dziecka Fundacji Happy Kids prowadzonego przez panią Dagmarę Owczarek. W tej rodzinie wychowuje się 7 dzieci, wszystkie w wieku szkolnym i studenckim. Najmłodszy, Igor, jest uczniem klasy II, a najstarsza młoda dama studiuje na Uniwersytecie Łódzkim. - Dzieci miały wcześniej laptop, a ja drugi do pracy. Gdy zaczęła się nauka w domu, oddałam im swój, ale to było wciąż za mało. Bo czasami 5 dzieci ma jednocześnie lekcje online. Bardzo dziękujemy fundacji za podarowanie nam dodatkowego komputera. Świetnie się sprawdza i dzieci bardzo lubią na nim pracować - komentuje pani Dagmara.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy w imieniu wszystkich 15 rodzin zespołowi Omenaa Foundation, a zwłaszcza pani Pameli Munyamie, za piękny dar przysłany dla łódzkich dzieci. Jesteście wyjątkową organizacją, patrzącą z wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy!

Jeśli Wy również chcecie wesprzeć dzieci z łódzkich rodzin i domów dziecka, piszcie do nas na Fb lub na adres g.halakiewicz@mops.lodz.pl .

Polecane aktualności

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Agnieszka Dobrucka, z-ca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem oraz Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Łódź rewitalizacja. Pałac Steinertów wystawiony na przetarg

Aleksandra Hac / BRP

Kto zostanie nowym gospodarzem pięknie odrestaurowanej rezydencji fabrykanckiej przy ul.... więcej

 -  fot. Archiwum UMŁ

Rekordowa liczba ubiegających się o stypendia na rok akademicki 2020/2021!

Zakończyliśmy nabór do Stypendiów Prezydent Miasta Łodzi na rok akademicki 2020/2021. Ostatecznie... więcej

Mimo kryzysu agencje ratingowe wierzą w Łódź. Rating dla Łodzi utrzymany

BRP

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy emitenta „BBB+”... więcej

Kontakt