Piąty raz w Łodzi

Ponad dwustu adeptów pływania wzięło udział w całodniowych warsztatach pływackich Otylia Swim Tour, które odbyły się w Łodzi. Młodzi zawodnicy swoje umiejętności doskonalili przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

– Kolejny raz największy Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi, gdzie spotkaliśmy się już po raz piąty. Jestem dumna z tego, że zarówno miasto Łódź, jak i Ministerstwo Sportu zaufało Fundacji. Dzięki wsparciu tych dwóch podmiotów nasz projekt odbył się w Zatoce Sportu – powiedziała Otylia Jędrzejczak.

Przypomniała, że projekt jest skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też do ich rodziców. - Jestem z tego projektu bardzo dumna, bo dzięki niemu wyszukujemy młode talenty. Dzieci nie muszą pływać doskonale, a przyjeżdżają do nas, by tę technikę pływacką poprawić. Dla opiekunów organizujemy specjalne wykłady dietetyka sportowego i psychologa sportowego  – wyjaśniła Jędrzejczak.

Wśród trenerów pracujących w Łodzi z młodymi adeptami pływania po raz kolejny znalazła się łodzianka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. – Pływanie zawodowo już porzuciłam, więc każda okazja do spotkania z Otylią oraz innym trenerami daje mi wielką przyjemność. Poza tym współpraca z Otylią to zawsze wielkie wyzwanie. Żyjemy w trudnych czasach i musimy mierzyć się z innymi wyzwaniami. Cieszę się, że Otylia i jej team podołały zadaniu. Większość dzieci bardzo tęskniła za takimi spotkaniami i przede wszystkim za ruchem, za aktywnością – powiedziała multimedalistka mistrzostw Polski.

W trakcie zajęć uczestnicy mieli zapewnione maksymalnie możliwe bezpieczeństwo związane z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy musieli regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywali dystans. Otrzymali też specjalne „kominy” do zasłaniania ust i nosa.

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą „Zero jest OK”, młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. – Celem tego projektu jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, a nazwa ma wskazywać kierunek, w którym powinniśmy podążać. Czyli do tego, by liczba utonięć wynosiła zero – wyjasniła Jędrzejczak.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt