Podsumowanie V Konferencji Re@lnie Odpowiedzialni

Widowiskowa kąpiel słoni, pokój zagadek pośrodku ZOO, spotkanie z ministrą edukacji i wiceprezydent Łodzi... a wszystko to w towarzystwie interesujących prelekcji, ciekawych warsztatów i mini targów edukacyjnych.

fot. Patryk Małysz
5 zdjęć
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
fot. Patryk Małysz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Takie atrakcje znalazły się w programie V Konferencji Re@lnie Odpowiedzialni, która 19 lutego odbyła się w gościnnych progach łódzkiego Orientarium.

Ponad 300 nauczycieli, pedagogów, psychologów i dyrektorów szkół wzięło udział w konferencji realizowanej w ramach kampanii społecznej „Odłącz się – Połącz się”, której motywem przewodnim jest dbałość o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń płynących z niewłaściwego korzystania z urządzeń ekranowych oraz narzędzi multimedialnych.

Dzień rozpoczął się od otwarcia przestrzeni targowej, na której nie zabrakło atrakcji. Ciekawe rozwiązania edukacyjne i terapeutyczne, specjalnie przygotowany, pokazowy pokój zagadek, możliwość poznania świata osób niewidomych na stanowisku Black World obsługiwanym przez osoby niewidome, quiz archeologiczny, warsztaty tworzenia własnej gry planszowej, strefa integracji sensorycznej, bliskie spotkanie z mieszkańcami Orientarium to tylko niektóre z nich.

Później przyszedł czas na prelekcje. Aleksandra Charęzińska opowiedziała o „Sposobach i technikach obniżania napięcia oraz stresu u dzieci”, Anna Wilczyńska o dobrostanie w pracy nauczyciela, Maria Zdziech w wykładzie „Kiedy emocje biorą górę, czyli nie ma edukacji bez samoregulacji!" wypowiedziała się w temacie samoregulacji, a Joanna Gruszczyńska konsultantka Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego poruszyła temat depresji i prokrastynacji u dzieci. Przeglądem pomysłów z różnych zakątków edukacyjnego świata zajął się Łukasz Szeliga, a Marta Witkowska, ekspert NASK, dotknęła tematu będącego punktem wyjścia akcji, czyli bezpieczeństwa dzieci w wirtualnym świecie (w zakresie VR).

Prawdziwą niespodzianką dla uczestników spotkania okazała się wizyta minister edukacji Barbary Nowackiej oraz wiceprezydent Łodzi Małgorzaty Moskwa-Wodnickiej, które wzięły udział w otwartej dyskusji na temat zagrożeń dla młodzieży wynikających z nadmiernego i niewłaściwego używania smartfonów i telefonów.

Wydarzenie, objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, zakończył konkurs wiedzy, a każdy z uczestników został obdarowany upominkami, wśród których znalazło się m.in. najnowsze wydanie magazynu „Odłącz się - Połącz się”.

Polecane aktualności

Wiwat Biało-Czerwona!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Marsz ze 123-metrową flagą Polski uświetnił obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.… więcej

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Kontakt