Półfinał nie dla Wilków

W ostatniej kolejce rundy zasadniczej rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) Wilki Łódzkie przegrały z Silesia Rebels i straciły szansę na grę w półfinale.

Przysłowie mówi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Taki też był efekt rywalizacji Wilków z Rebels, na której skorzystali... Warsaw Dukes. Na Górny Śląsk łódzki zespół jechał z zadaniem utrzymania drugiej pozycji w tabeli grupy południowej PLFA I. Gospodarzom grę w półfinałach gwarantowało natomiast zwycięstwo różnicą przynajmniej 57 punktów. Po zakończeniu pojedynku żadna z tych ekip nie miała jednak powodów do pełni szczęścia. Co prawda Rebels mogli się cieszyć z wygranej 34:12, lecz był to tylko połowiczny sukces. Zbyt niskie rozmiary zwycięstwa sprawiły, że do półfinału awansowała ekipa Dukes.

- Popełniliśmy dzisiaj tak dużo błędów, że trudno podsumować je w krótkim zdaniu. Gratulujemy Rebels, a także Dukes. Historię piszą zwycięzcy, a my już dzisiaj rozpoczynamy przygotowania do kolejnego sezonu. Nie udało nam się do końca zrealizować naszego planu. Wniosek jest prosty, trzeba trenować jeszcze ciężej, by za rok grać lepiej. W najbliższych tygodniach skupimy się na promocji organizowanego w naszym mieście XII SuperFinału. Mamy nadzieję, że dołożymy dzięki temu kolejną cegiełkę do rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce - powiedział po ostatnim meczu sezonu obrońca Wilków Jarosław Kalita.

Silesia Rebels - Wilki łódzkie 34:12 (12:0, 8:6, 6:6, 8:0).

Rozgrywki grupy południowej PLFA I z kompletem ośmiu zwycięstw wygrała ekipa Kraków Kings. Trzy kolejne zespoły - Warsaw Dukes, Silesia Rebels i Wilki Łódzkie - zakończyły rywalizację z dorobkiem czterech zwycięstw. Najlepszy bilans z tej trójki miała drużyna Dukes, która razem z Kinks będzie grała o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej

Kontakt