POLSKIE I UKRAIŃSKIE DZIECI Z ŁÓDZKIEJ PIECZY ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DZIECKA

Po 2-letniej przerwie związanej z pandemią powróciła impreza organizowana przez Stowarzyszenie Lions Club Łódź dla dzieci z domów dziecka z Łodzi i okolic. W tym roku organizatorzy mogli liczyć także na kobiece wsparcie ze strony Stowarzyszenia LIONS CLUB Łódź - Ladies oraz wielu firm i ludzi dobrej woli. W pikniku uczestniczyły także niektóre rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, dzieci z Ukrainy przebywające w łódzkich domach dziecka oraz ukraińskie rodziny mieszkające u naszych rodzin zastępczych. Łącznie w Dniu Dziecka bawiło się z nami ponad 400 dzieci!

Atrakcji na terenie Atlas Arena było tak wiele, że nawet przez chwilę nikt nie stał bezczynnie. Zarówno małe dzieci, jak i te nastoletnie szalały na dmuchanych zjeżdżalniach, palmie i ściance wspinaczkowej. Miłośnicy klocków Lego mogli wybrać zajęcia z robotyki, a młodzi informatycy poznawali tajniki programowania. Były też układy taneczne serwowane przez DJ-a Jakuba Skalmierskiego, muzyka na żywo grana przez orkiestrę dętą z SP nr 44, drifting (Wojciech Goździewicz), ścigacze i samochód solarny stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej.

Wolontariuszki i wolontariusze robili makijaże, fryzury, manicure, zwierzątka z balonów i uczyli pierwszej pomocy. Atrakcje dla dzieci przygotowali także żużlowcy z KŻ Orzeł Łódź, straż pożarna, Albatros Łódzki Klub Kajakowy, firma On The Rock i Szpital Kopernika w Łodzi.

Kilargo, producent Lody Augusto, zapewniło lody, a Soplicowo - kanapki. Z przekąsek rozdawana była także wata cukrowa w przeróżnych kolorach, popcorn i napoje.

Politechnika Łódzka prezentowała robiące duże wrażenie doświadczenia chemiczne. A na pamiątkę dzieci fotografowały się w Fotobudka Myk Pstryk.

Po imprezie dostaliśmy wiadomość z podziękowaniami m.in. od pani Zoriany, ukraińskiej wychowawczyni z jednego z łódzkich domów dziecka. Napisała, że dopóki trwało to radosne święto, jej dzieci mogły zapomnieć o koszmarze wojny i poczuć się naprawdę szczęśliwe.

Zdjęciową relację z imprezy przygotowała wyjątkowa osoba: prezentująca trzecie pokolenie fotografików w swojej rodzinie Charlotte Simpson z HotShots Dubai photography by Charlotte Simpson. Na co dzień mieszka ona w Dubaju, ale tegoroczny Dzień Dziecka spędziła z nami w Łodzi. Pani Charlotto, jesteśmy bardzo wdzięczni!

Ogromne podziękowania dla łódzkich Lionsów, którzy od lat wyczarowują cuda z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy także Lwicom oraz wszystkim organizacjom i firmom, które pomagały w organizacji tej wspaniałej imprezy.

 

 

Polecane aktualności

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Kontakt