Pożegnanie Ryszarda Kucharczyka

W czwartek 8 kwietnia na cmentarzu Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi odbędzie się pogrzeb Ryszarda Kucharczyka. Prezes Łódzkiego Klubu Piłkarskiego Kolejarz Łódź zmarł w wieku 68 lat.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Zawodową przygodę z piłką nożną rozpoczynał jako szkoleniowiec Widzewa. Później pracował m.in. w łódzkim Włókniarzu i Orle. Od roku 2004 przez dekadę pełnił funkcję kierownika Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi, a w roku 2005 został prezesem ŁKP Kolejarz. Dwa lata później został członkiem Wydziału Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Jako szef Kolejarza wzorcowo współpracował z Wydziałem Sportu UMŁ, a kierowany przez niego klub doskonale wywiązywał się z obowiązku dbania o dzierżawione od miasta obiekty sportowe (najpierw przy ulicy Minerskiej, później przy ulicy Srebrzyńskiej). Osoby, które miały okazję współpracować z Ryszardem Kucharczykiem, wypowiadają się o nim wyłącznie w ciepłych słowach. W tym gronie jest duże grono osób związanych z ŁKP kolejarz, które z ogromnym żalem przyjęły informację o śmierci prezesa klubu.

W głębokim smutku żegnamy założyciela i prezesa klubu ŁKP Kolejarz Łódź Ryszarda Kucharczyka. Wielkiego pasjonata sportu a przede wszystkim entuzjastę futbolu. Bardzo trudno znaleźć słowa, które oddałyby Jego rolę i dokonania dla łódzkiego środowiska sportowego, z którym związany był od ponad 30 lat. Od początku istnienia klubu ŁKP Kolejarz Łódź, kierował nim z wielkim zaangażowaniem, stwarzając możliwość realizowania marzeń i potencjału młodych adeptów piłki nożnej. Cała społeczność ŁKP Kolejarz Łódź, na którą składają się drużyny młodzieżowe i seniorskie, trenerzy, kierownicy zespołów, jak i rodzice zawodników oraz kibice, darzyła Prezesa Ryszarda Kucharczyka dużym szacunkiem i sympatią, doceniając Jego starania na rzecz rozwoju klubu i doskonalenia jego infrastruktury.

Początki funkcjonowania Ryszarda Kucharczyka w futbolowym świecie sięgają jego działalności w Widzewie Łódź, gdzie rozpoczynał pracę jako asystent Jacka Dzieniakowskiego. W kolejnych latach swojej przygody z piłką nożną pracował we Włókniarzu Łódź oraz Orle Łódź. Ryszard Kucharczyk przez ponad dekadę związany był także ze sportem na poziomie akademickim. W latach 2004-2014 sprawował funkcję Kierownika Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi, z którym święcił triumfy w rozgrywkach lokalnych, wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, w piłce nożnej na boiskach trawiastych, jak i w rozgrywkach halowych w futsalu.

Warto dodać, że Prezes Kucharczyk promował także kobiecą piłkę nożną, powołując drużyny żeńskiego futbolu - wiele wychowanek klubu do dzisiaj gra w najwyższych ligach seniorskich kobiet. Podejmował też szereg inicjatyw na rzecz krzewienia kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie działania klubu oraz wychowywania dzieci i młodzieży poprzez kulturę fizyczną i sport. Nie sposób wymienić wszystkich, dla których Klub stał się drugim domem i szansą na realizację swoich sportowych pasji, nie sposób też wymienić wszystkich, którzy z głębokim żalem żegnają Prezesa Kucharczyka. - Odszedł od nas wspaniały człowiek, który poświęcił  klubowi ponad 25 lat swojego zawodowego życia – mówią trenerzy ŁKP Kolejarz Łódź. Przez wiele lat był dobrym prezesem ale także kolegą. I takim na zawsze zostanie zapamiętanym. Będziemy kontynuować to, co pozostawił po sobie, ponieważ tego by sobie życzył. To zadanie nam właśnie powierzył.

Prezesie, będzie nam Pana brakowało! Składamy najszczersze wyrazy współczucia pogrążonej w smutku Rodzinie - Zarząd, Trenerzy, Rodzice, Zawodniczki, Zawodnicy ŁKP Kolejarz Łódź.

Ryszard Kucharczyk zmarł 30 marca 2021. Miał 68 lat. Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu Kościoła Chrześcijan Baptystów w Łodzi rozpoczną się w czwartek 8 kwietnia o godz. 11.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt