Przeprowadź się do Łodzi i zostań rodziną zastępczą! Czekają 2 mieszkania

Chcesz prowadzić rodzinny dom dziecka? Lubisz wielkomiejski klimat i piękne wnętrza? Mamy wyjątkową ofertę dla rodzin zastępczych: 2 mieszkania w wyremontowanej kamienicy w centrum Łodzi przeznaczone dla osób, które przeprowadzą się do naszego miasta, by poprowadzić rodzinny dom dziecka dla co najmniej 6 dzieci.

Przeprowadź się do Łodzi i zostań rodziną zastępczą

Możliwe, że będzie to jedno z licznych rodzeństw z łódzkich domów dziecka.

Gdzie to jest? 5 minut pieszo od ul. Piotrkowskiej przy skrzyżowaniu z Zamenhofa. Świetny dojazd komunikacją miejską. Na zamykanym podwórzu miejsca parkingowe dla lokatorów. Trawnik obok parkingu chcemy przeznaczyć na wspólną rodzinną przestrzeń (dla dzieci bocianie gniazdo i inne sprzęty, a dla rodziców ławki i stół).

Kameralną atmosferę w kamienicy gwarantuje mała liczba mieszkańców. Na każdym piętrze jest tylko 1 mieszkanie o pow. 148 m kw (wszystkie okna na południową stronę) z miejskim ogrzewaniem i ciepłą wodą.

Na II piętrze czeka mieszkanie z 4 ogromnymi pokojami i 2 balkonami. W większości pomieszczeń drewniany parkiet, w przedpokoju zachowana oryginalna mozaika na podłodze, a pomiędzy największymi pokojami przesuwne drzwi z witrażami. Kuchnia i łazienka częściowo umeblowane, a pozostałe pomieszczenia do odmalowania i urządzenia. Za oknami zielono, mimo że to ścisłe centrum.

Na III piętrze jest niemal identyczne mieszkanie, tyle że przed remontem. Gdy tylko znajdzie się rodzina gotowa na przeprowadzkę do Łodzi, mieszkanie zostanie dla niej odpowiednio przygotowane.

Dodatkowym atutem naszej oferty jest rewelacyjne sąsiedztwo. Na parterze mieszka wspaniała rodzina zastępcza z prawie 20-letnim doświadczeniem. Taka sąsiadka jak pani Bożenka i jej dzieci to wielki skarb.

Szukamy przede wszystkim już istniejących rodzin zastępczych, które nie mają obecnie dzieci w pieczy lub mają tylko 1 dziecko. Ale rozważymy również propozycje od osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z rodzicielstwem zastępczym (najlepiej, gdyby kandydaci mieli już dorosłe lub prawie samodzielne dzieci biologiczne).

Zgłoszenia poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

 

 

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt