Przetargi, umowy i zlecenia ŁSI - wszystko przez internet

Video konferencje biznesowe, wykłady w sieci na różne tematy – wiele przedsiębiorców i grup społecznych przenosi swoją działalność do Internetu. Przykładem jest Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która już od kilku lat prowadzi elektroniczne aukcje, podpisuje umowy on-line, dzięki czemu oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze.

Od 3 lat ŁSI korzysta z nowoczesnej, wielomodułowej platformy zakupowej eB2B. Na czym dokładnie polega korzystanie z takiej platformy? Każdy wykonawca, który chce nawiązać współpracę z ŁSI rejestruje się w platformie. Dzięki temu na bieżąco otrzymuje informacje o toczących się postępowaniach przetargowych i ma możliwość wziąć w nich udział.

Dodatkowo informacja o przetargu w ciągu 24 godzin trafia do ogólnopolskich baz przetargowych, takich jak Grupa Biznes Polska, która jest największą bazą przetargów i zleceń - na co dzień korzysta z niej 100 000 firm.

- To trochę wygląda jak social media służące do poznawania ludzi. Jedna i druga strona ma możliwość znalezienia i dotarcia do firmy, która jest w najdalszym zakątku Polski czy zagranicą, jeśli tylko potrzebuje takich usług, które ta oferuje – wyjaśnia Daniel Poręba z firmy eB2B.

- W rezultacie większość postępowań i zamówień, od momentu ogłoszenia zamówienia do podpisania umowy prowadzimy w 100% przez internet. Nie ma potrzeby spotykania się z wykonawcami, przesyłania do nas dokumentacji za pomocą poczty czy kurierów. To być może symboliczny wymiar, ale w ten sposób oszczędzamy również kilogramy papieru. Nasz nowoczesny, w pełni elektroniczny system zamówień bardzo ułatwia współpracę między spółką, a wykonawcami, zwłaszcza w tak trudnym okresie jak dzisiaj – mówi Tomasz Piotrowski – prezes ŁSI.

Platforma od 2017 roku posiada odpowiedni mechanizm szyfrujący otrzymane dokumenty od wykonawców. W obecnej sytuacji szalejącej pandemii koronawirusa postępowania przetargowe, jak również czynność otwarcia ofert, odbywają się w ŁSI w pełni elektronicznie.

- Dzięki temu, wykonawcy bez opuszczania swojego stanowiska pracy mogą zapoznać się on-line z odszyfrowanymi przez ŁSI ofertami bez konieczności osobistego stawienia się w siedzibie spółki. – informuje Daniel Poręba – przedstawiciel firmy eB2B.

Dlaczego korzystanie z platformy oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze? ŁSI dzięki narzędziom, jakie oferuje platforma organizuje aukcje, podczas których Spółka może zawalczyć o jeszcze niższą cenę zamówienia.

- Mamy taki przykład – ulicy Listopadowej. Tam firma, która wygrała przetarg pierwotnie złożyła ofertę na prawie 10 mln. Do aukcji zgłosiło się 8 wykonawców, którzy „bili się” o realizację tej inwestycji, „bili się” – obniżając cenę. Efekt jest taki, że firma która wygrała aukcję i podpisze z nami umowę wybuduje kanalizację w ulicach Listopadowej, Krzeptowskiego i Tadeusza za nieco ponad 5 mln. A więc prawie za  połowę ceny wyjściowej – wyjaśnia Tomasz Piotrowski.

Jednym  z ostatnich postępowań przetargowych przeprowadzonych w 100% przez internet jest przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w ulicy Kolumny. Umowa podpisana została 30 marca.

Polecane aktualności

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Agnieszka Dobrucka, z-ca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem oraz Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Łódź rewitalizacja. Pałac Steinertów wystawiony na przetarg

Aleksandra Hac / BRP

Kto zostanie nowym gospodarzem pięknie odrestaurowanej rezydencji fabrykanckiej przy ul.... więcej

 -  fot. Archiwum UMŁ

Rekordowa liczba ubiegających się o stypendia na rok akademicki 2020/2021!

Zakończyliśmy nabór do Stypendiów Prezydent Miasta Łodzi na rok akademicki 2020/2021. Ostatecznie... więcej

Mimo kryzysu agencje ratingowe wierzą w Łódź. Rating dla Łodzi utrzymany

BRP

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy emitenta „BBB+”... więcej

Kontakt