Remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego na finiszu

Nowy asfalt pokrył już całość wiaduktu na ul. Dąbrowskiego. Przed nami ostatni etap prac.

Remont wiaduktu rozpoczął się 21 stycznia tego roku. I stał się początkiem modernizacji wiaduktów drogowych we wschodniej części Łodzi w ramach których powstaną zupełnie nowe obiekty na Przybyszewskiego i wyremontowane zostaną wiadukty na Dąbrowskiego. Północny wiadukt na Dąbrowskiego był w lepszym stanie niż sąsiedni i te znajdujące się na Przybyszewskiego. Dlatego został przeznaczony w pierwszej kolejności do remontu, aby w czasie kiedy powstają niezbędne dokumenty do budowy wiaduktów na Przybyszewskiego, wyremontować obiekt na Dąbrowskiego, który stanie się również alternatywą przejazdu podczas prac na Zarzewie.

- Prace postępują zgodnie z planem i nieznacznie wyprzedzają zakładany harmonogram. Zgodnie z umową, wykonawca na zrealizowanie prac, ma czas do końca roku. Jednak jeśli tylko warunki pogodowe pozwolą na wykonanie niezbędnych prac, udostępnimy wcześniej całość obiektu do użytkowania – informuje Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

W ostatnich dniach ułożona została już ostatnia warstwa nowej nawierzchni wiaduktu, co było ostatnim elementem prac przy górnej części obiektu. Pozostało do wykonania umocnienia skarp przy obiekcie, wykonanie nawierzchni z żywic
na schodach, których stopnie zostały wymienione na nowe, montaż nowych bariero poręczy, oraz gruntowanie i malowanie powierzchni betonowych na spodzie obiektu. Na koniec prace porządkowe i jeszcze przed zimą otworzymy do ruchu północny wiadukt ul. Dąbrowskiego w całym zakresie.

Przyszły rok to rozpoczęcie procedury przetargowej i prace przy wyburzaniu i budowie od nowa wiaduktów na Przybyszewskiego, oraz jeśli otrzymamy dofinasowanie, remont drugiego wiaduktu na Dąbrowskiego na który opracowujemy właśnie zakres prac do wykonania. Wszystkie wiadukty, są co kwartał sprawdzane. Wykonywane badania techniczne przez firmy zewnętrzne potwierdzają, że możemy z nich dalej bezpiecznie korzystać przy zachowaniu obecnych ograniczeń.

Do tej pory podczas remontu wiaduktu na Dąbrowskiego wykonano nowe kapy chodnikowe, hydroizolację, wymieniono krawężniki, zamontowano nowe bariery ochronne, zamontowano nowe balustrady oraz nowe oświetlenie. Ułożono nawierzchnię na całym obiekcie, reprofilowano łożyska i zabezpieczono antykorozyjnie. Ponadto wyremontowano filary, naprawiono przęsła, wymieniono dylatacje, wyremontowano przyczółki wiaduktu, wymieniono schody, wykonano zabezpieczenie antykorozyjne betonów na powierzchni przęseł i przyczółków, oraz wykonano nową instalację przeciwporażeniową.

Polecane aktualności

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (23.11)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Nowe bezpieczne przejście dla pieszych -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Nowe bezpieczne, nowe przejście dla pieszych na ul. Zachodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej powstaje nowe bezpieczne przejście dla pieszych, w tym... więcej

Montaż dachu i budowa ostatniej trybuny na stadionie ŁKS -  fot. UMŁ

Łódź buduje stadion ŁKS. Trwa montaż elementów dachu i budowa czwartej, północnej trybuny

Małgorzata Loeffler / ZIM

Budowa stadionu ŁKS, pomimo trwającej pandemii, postępuje bez zakłóceń i opóźnień. Na budowie... więcej

Siła piosenki i humoru. W Teatrze Muzycznym w Łodzi trwają próby do grudniowej premiery

Katarzyna Zielińska / Wydział Kultury

W podgrupach, przy zachowaniu dystansu, w dezynfekowanych salach aktorzy Teatru Muzycznego... więcej

Łódzkie Dni Informatyki – już po raz czwarty!

informacja prasowa

Łódzkie Dni Informatyki to największe w regionie wydarzenie poświęcone szeroko pojętej informatyce i... więcej

Kontakt