Rodziny zastępcze robiły sery z okazji swojego Święta. Dziękujemy firmie Browin!

W Dniu Rodzicielstwa Zastępczego rok temu urządziliśmy piknik z grillowaniem, konkursami i dmuchańcami. Tym razem nie mogliśmy zorganizować imprezy dla kilkuset rodzin i dzieci. Zamiast szaleńczych zabaw na świeżym powietrzu zaproponowaliśmy łódzkim rodzinom zastępczym rozrywkę kuchenną.

A to dzięki współpracy z firmą BROWIN specjalizującą się w dystrybucji sprzętu do domowej produkcji win, wędlin, serów, piwa, chlebów i wielu innych produktów.

Z okazji Święta Rodzin Zastępczych fachowcy z BROWIN poprowadzili 1,5-godzinne warsztaty serowarskie online, a wcześniej przekazali rodzinom zastępczym produkty potrzebne do przygotowania serów: podpuszczkę, chlorek wapnia, termometr i formy serowarskie.


Efekty „wspólnego” robienia serów bardzo się wszystkim podobały. W jednej z rodzin 13-letni chłopiec od razu zapowiedział, że chce wziąć udział w kolejnym warsztacie, a jego zastępczy rodzice wpadli na pomysł, by z pozostałej po zajęciach serwatki upiec chleb.

„Dzieci nie wytrzymały i tego samego dnia zjadły część serka na kolację, dlatego nie mogłam go wyjąć ładnie z formy. Był to nasz pierwszy serek podpuszczkowy, ale na 100% nie ostatni. Wyszedł super i bardzo szybko zniknął. Dziękujemy za warsztaty”.
Taką wiadomość dostaliśmy od pani Moniki.

A pani Gosia, która prowadzi rodzinny dom dziecka i jest miłośniczką kulinarnych eksperymentów, przesłała nam zdjęcia swoich wyrobów. - Po waszych warsztatach poszłam na całość! Od razu pojechałam do firmowego salonu Browin i kupiłam produkty do następnej partii. A oto efekty mojego szaleństwa! Serek z malinami, sezamem i miodem, z czarnuszką, z pomidorami, z koprem i czosnkiem. Troszkę nieudane w kształcie, ale za to smaczne! Pozdrawiam i dziękuję za warsztaty - komentowała.

My również przyłączamy się do podziękowań dla prowadzących warsztaty. Dziękujemy, że byliście z nami i z łódzkimi rodzinami zastępczymi w przededniu ich święta!

Transmisja z warsztatów dostępna na: https://www.facebook.com/browinpl/videos/752610138836313/

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Kontakt