Ruszył miejski program „Mam Pomysł na Startup”

Mimo pandemii Łódź nie zawiesza realizacji programów mających na celu rozwój biznesu i przedsiębiorczości w mieście. Miejski program  „Mam Pomysł na Startup” może być jednym z bodźców do powstawania nowych innowacyjnych firm po przezwyciężeniu epidemii konornowairusa. W sytuacji, która wszystkich nas zaskoczyła skalą i intensywnością oddziaływania na nasze życie, postanowiliśmy nie poddawać się i z jeszcze większą determinacją realizować wszystkie cele tegorocznej edycji konkursu.

Mimo pandemii Łódź nie zawiesza realizacji programów mających na celu rozwój biznesu i przedsiębiorczości w mieście.  -  fot. Licencja CC0
Mimo pandemii Łódź nie zawiesza realizacji programów mających na celu rozwój biznesu i przedsiębiorczości w mieście. , fot. Licencja CC0

Społeczność licząca ponad 100 osób, tj. 69 Uczestników oraz 34 Mentorów, w tym samym czasie, nie wychodząc z domu pracowała w ramach warsztatów w ponad 60 grupach. Tak rozbudowana formuła dała możliwość pracy zespołowej w gronie Mentorów, Uczestników, a w finałowej części spotkania Mentora z Mentee.

 „Mam Pomysł na Startup” to inicjatywa ukierunkowana na rozwój  innowacyjnych projektów zarówno naukowych, technologicznych, jak i kreatywnych/artystycznych we wczesnej fazie rozwoju. Dlatego tak dużą część konkursu stanowią spotkania, warsztaty, wydarzenia, podczas których w sposób naturalny odbywa się budowanie i podtrzymywanie relacji. Zorganizowane spotkanie na platformie komunikacyjnej MS TEAMS dało wszystkim poczucie wspólnoty, możliwość prezentacji projektu oraz pierwszą wymianę kontaktów.

Organizacja wydarzenia to wynik wzorowej współpracy z naszymi Partnerami i tworzenia wspólnie najlepszych rozwiązań. Partnerzy Wydarzenia: Lenovo Polska, Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, Exaco, You&Me Ewa Strzyżewska, Klientocentryczni, Qodeca.

Do czasu zakończenia pandemii wszystkie spotkania, warsztaty będą prowadzone przy wykorzystaniu platformy komunikacyjnej. Uczestnicy i Mentorzy z niecierpliwością wyczekują dnia kiedy będą mogli spotkać się osobiście z całą  społecznością „Mam Pomysł na Startup”.

W dalszym przebiegu konkursu Startupy wezmą udział w 6 miesięcznym mentoringu koordynowanym przez Politechnikę Łódzką. W tym roku zaproszenie do współpracy przyjęło ponad 30 Mentorów z kraju oraz z zagranicy. W finałowym etapie uczestnicy otrzymają szansę prezentacji projektu przed kluczowymi inwestorami z całego świata podczas VC speed dating organizowanego przy współpracy  z Uniwersytetem Łódzkim oraz zawalczą o nagrody sponsorowane przez parterów konkursu w formie finansowej, rzeczowej oraz usługowej o wartości przekraczającej 200 000 PLN.

Więcej informacji: www.startupy.lodz.pl

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt