Seniorki, juniorzy i kadeci

Na boiskach rugby o punkty walczą nie tylko seniorzy. Zacięte mecze toczą również zawodnicy w młodszych rocznikach, a także panie. Na wszystkich szczeblach w rywalizacji biorą udział łódzkie zespoły.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Dwie żeńskie ekipy z naszego miasta - Venol Atomówki i KS Budowlani – wystąpiły w Warszawie, gdzie rozegrano drugi turniej mistrzostw Polski w Rugby7. Do rywalizacji przystąpiło jedenaście drużyn podzielonych na trzy grupy. Venol Atomówki w I lidze przegrały 0:48 z Diablicami Ruda Śląska (spadkowicz z ekstraligi), pokonały Legią II Warszawa 17:5 i uległy 7:10 AZS AWF Warszawa. Małe punkty przesądziły o tym, że łodzianki nie znalazły się w finale, a w spotkaniu o III miejsce przegrały 5:22 z Legią II.

- Do ostatniego meczu mieliśmy nie przystąpić, ponieważ zostało nam tylko pięć zawodniczek gotowych do gry. Pozostałe narzekały na drobne urazy, więc nie chciałem ryzykować. Dziewczyny jednak zdecydowały, że chcą grać. I wyszły na boisko, pokazując tym samym niesamowity charakter – powiedział trener Venol Atomówek Ernest Hejna.

Prowadzony przez niego zespół grał w składzie: Wiktoria Pietrzak, Alicja Stefanowicz,  Nela Wójcik, Rozalia Warszewska, Tosia Robak, Wiktoria Majewska, Kamila Piętka, Iza Wódka, Sara Kamińska i Małgorzata Tarasiewicz.

Drużyna KS Budowlani nie wzięła udziału w pierwszym turnieju i w Warszawie musiała walczyć w II lidze, w której rozegrała po dwa spotkania z drugą drużyną 10-krotnych mistrzyń Polski Biało-Zielonych Gdańsk i debiutującymi w rozgrywkach Amazonkami Budowlani Lublin. Były to jednostronne spotkania. Z ekipą z Wybrzeża łodzianki przegrały 7:41 i 0:49, a z Amazonkami wygrały 36:0 i 49:7. W końcowej klasyfikacji turnieju zajęły 10. miejsce (drugie w II lidze), nie dające awansu do ligi I, w której grały w poprzednim sezonie.

- Połowa naszej drużyny to debiutantki, które przeszły do seniorek z drużyny młodzieżowej. Dla nas ten turniej był więc rodzajem testu na to, gdzie sportowo się znajdujemy. Mecze z Biało-Zielonymi pokazały nam wszystkie nasze braki, więc wiemy, nad czym musimy pracować – podsumował trener KSB Michał Czerwiowski.

Zespół z ulicy Górnicze grał w składzie: Klaudia Biegała, Zuzanna Juźwicka, Angelika Małolepsza, Wiktoria Mamacarz, Weronika Pacyna, Oliwia Rawecka, Karolina Stokowska i Aleksandra Trębska.

Końcowa klasyfikacja II turnieju MPKR7:
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk
2. Legia Warszawa
3. Black Roses Posnania Poznań    9
4. Juvenia Kraków
5. Diablice Ruda Śląska
6. AZS AWF Warszawa
7. Legia II Warszawa
8. Venol Atomówki Łódź
9. Biało-Zielone Ladies II Gdańsk
10. KS Budowlani Łódź
11. Amazonki Lublin

Kadeci i juniorzy KSB grali w Lublinie, gdzie równolegle odbywały się dwa turnieje Grand Prix Mistrzostw Polski w Rugby 7. Rywalizacja w obu kategoriach zakończyła się zwycięstwem łodzian. Kadeci w fazie grupowej wysoko wygrali wszystkich mecze. Zwycięstwa 54:0 z Pogonią Siedlce, 38:0 z Lechią Gdańsk i 34:0 z Husarią Kalisz dały im pierwsze miejsce i awans do półfinału, w którym ograli Ogniwo Sopot 38:0. W finale KS Budowlani wygrali z Orkanem Sochaczew 26:0. W całym turnieju młodzi rugbiści z Górniczej zdobyli więc 190 punktów i nie stracili żadnego!

Barw KSB bronili: Mikołaj Matuszewski, Mateusz Czekalski, Bartosz Sikora, Kacper Kobus, Kacper Pawlak, Dawid Grzegorczyk, Bartłomiej Michałek, Bartłomiej Pietrzak, Aleksander Łazowski, Konrad Woźniak, Eryk Wilk, Mateusz Stańczykowski, Krystian Krajewski, Franciszek Malicki.

- Bardzo dziękuję zawodnikom za duże zaangażowanie podczas gry. Cieszy mnie dobry start, ale do końca sezonu jeszcze droga daleka i przed nami dużo pracy – podsumował trener kadetów Artur Mrowicki.

Równie skuteczni byli juniorzy, którzy w grupie wygrali 51:0 z Husarią Kalisz, 50:0 z Pogonią Siedlce i 27:0 z KS Budowlani Lublin. W półfinale pokonali Juvenię Kraków 40:7, a w starciu o pierwsze miejsce po zaciętej walce w strugach deszczu wygrali 12:7 z Orkanem Sochaczew. W całym turnieju podopieczni trenerów Marka Maciejewskiego i Ryszarda Wiejskiego zdobyli łącznie 180 punktów, a stracili 14.

Skład juniorów KSB: Jakub Iskierko, Oskar Woźniak, Grzegorz Bieliński, Tomasz Peska, Szymon Wawrzyniak, Damian Topolski, Alan Owczarek, Filip Soszka, Paweł Głownia, Kacper Drynkowski, Artur Rembowski, Olgierd Sawicki.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt