Seniorzy w Łodzi aktywni mimo pandemii

Seniorzy z Bałut chodzą "z kijami", ćwiczą na zewnętrznej siłowni oraz uczą się zumby na zajęciach on-line. A wszystko da się zrobić nawet w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Zajęcia plenerowe w małych grupach
Wszystkie zajęcia plenerowe organizowane przez CZAS prowadzone są zgodnie z wytycznymi epidemicznymi, czyli w małych grupach, do 5 osób

Gdy ze względu na pandemię zawiesić trzeba było zajęcia stacjonarne w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora, CZAS na Bałutach postawił na zajęcia plenerowe oraz zajęcia online. 

- Wszystkie zajęcia plenerowe prowadzone są zgodnie z wytycznymi epidemicznymi, czyli w małych grupach, do 5 osób, z zachowaniem dystansu, noszeniem maseczek i dezynfekcją rąk. Seniorzy mogą skorzystać z zajęć prowadzonych na siłowni zewnętrznej, która znajduje się przy placówce Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Libelta 16. Zajęcia prowadzone są przez fizjoterapeutę, zawsze poprzedzone rozgrzewką i zakończone rozciąganiem. Sprzęty stoją kilka metrów od siebie - co pozwala zachować dystans. A dezynfekowane są przed i po zajęciach. Poza tym prowadzimy spacery nordic walking po Bałutach. Spacery organizowane są w dwóch lokalizacjach w lesie Łagiewnickim oraz bałuckich parkach (Park Ocalałych, Park Helenów, Park Szarych Szeregów). Seniorzy, mogą też skorzystać z naszej oferty bez wychodzenia z domu - mówi Sebastian Seraficki, koordynator Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Bałutach. 

Wśród tych on - line są zajęcia, które aktywizują seniorów fizycznie, np.:

Aby jeszcze bardziej ułatwić uczestnictwo w zajęciach, CZAS udostępnia seniorom zdezynfekowane przyrządy do ćwiczeń oraz maty, które dostarcza do domów. 

Przypomnijmy, że na weekendowych spacerach nordic walking w lesie Łagiewnickim, przed pandemią, spotykało się nawet 70 osób. Gdy zaś Łódź weszła do czerwonej strefy, a zgromadzenia powyżej 5 osób zostały zakazane - instruktorzy CZAS postanowili zmienić zasady części spacerów. Zdecydowali się oznaczyć trasę do... samodzielnego przejścia przez seniorów. I tak, w pierwszy dzień po zmianie zasad, w niewielkich grupach, po 2-3 osoby, trasę przeszło w sumie ok. 60 osób. Swoje spacery uwiecznili na zdjęciach, z których powstał kolaż.

Oprócz zajęć ruchowych prowadzone są  zajęcia trenujące pamięć i koncentrację, są to: zajęcia z brydża sportowego - prowadzone na platformie BBO, zajęcia z rękodzieła, gimnastyki umysłu - prowadzone na platformie ZOOM i kurs z obsługi smartfona. Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy.

Polecane aktualności

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Łodzi

Agnieszka Rutkowska / BRP

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To święto wszystkich ludzi dobrej... więcej

Nowy inwestor w Łodzi

BRP

Wiszące ogrody, smart home, mini akademik czy loft w stylu kamienicy? Takie projekty realizuje w... więcej

Panele fotowoltaiczne na dachu poradni przy al. Piłsudskiego 157 -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Miejska poradnia zdrowia na Widzewie instaluje panele słoneczne

Jolanta Baranowska / BRP

Poradnia przy al. Piłsudskiego 157 należąca do Miejskiego Centrum Medycznego "Widzew" zaoszczędzi... więcej

W jakiej kondycji będzie łódzka kultura po epidemii? Dowiemy się w ramach ogólnopolskiej analizy

ŁCW

„Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w... więcej

W Łodzi powstaje Miejska Strefa Kultury

Wydział Kultury

Reforma domów kultury wkracza w nową fazę. Rozpoczynamy konsultacje i pokazujemy proponowaną... więcej

Kontakt