Sukcesy AZS Łódź

Początek lutego był bardzo dobry dla lekkoatletów i pływaków łódzkiego AZS. Szczególne powody do zadowolenia miała Karolina Zagajewska, która została liderką krajowych list biegu na 200 m.

Podopieczna Henryki Blausz wzięła udział w II Sprawdzianie PZLA, który odbył się w Spale. Sprinterka AZS udział w zawodach rozpoczęła od występu na 60 m. W eliminacjach i finale pokonała ten dystans w czasie 7,47 s, dwukrotnie wyrównując swój rekord życiowy i ustępując jedynie Annie Kiełbasińskiej. Kilkadziesiąt minut później na dystansie 200 m Zagajewska była już bezkonkurencyjna. Z czasem 23,69 s wygrała rywalizację i znalazł się na czele krajowych list na 200 m.

Doskonale spisali się również pływacy AZS UŁ PŁ, którzy na Zimowych Mistrzostwach Województwa Łódzkiego zdobyli 37 medali, w tym 17 złotych! Nic dziwnego, że taki wynik dał im zwycięstwo w klasyfikacji medalowej.

Najlepszymi uczestnikami zawodów w Rawie Mazowieckiej byli: Zuzanna Dzwonnik i Filip Wypych. Zuza sześciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium, triumfując na wszystkich dystansach w stylu zmiennym - 100 m, 200 m i 400 m oraz w wyścigach sprinterskich na 50 m klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Wywalczyła też srebrny medal na 200 m motylkiem. Filip nie miał sobie równych na 50 m i 100 m dowolnym, 50 m klasycznym oraz 100 m zmiennym, a na 200 m dowolnym zajął trzecia lokatę. Wynik olimpijczyka z Rio de Janeiro na 100 m dowolnym (49,53 s - 746 pkt.) był najbardziej wartościowym rezultatem mistrzostw wśród mężczyzn.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej panów zajął Maksymilian Zgierski, a jego wynik w zwycięskim wyścigu na 100 m motylkowym (54,54 s - 700 pkt) był drugim najbardziej wartościowym rezultatem zawodów. Maks triumfował także na 50 m motylkowym. Na 50 m grzbietowym zajął drugie miejsce, a na 50 m dowolnym i 100 m zmiennym - trzecie.

Michał Brzuś okazał się najlepszy na 50 m grzbietowym, a na 50 m motylkowym i klasycznym oraz 100 m dowolnym był drugi. Zwycięstwo na 100 m grzbietowym odniósł Krzysztof Karwat, który na drugich pozycjach kończył rywalizację na 200 m motylkowym i 400 m zmiennym. Pięciokrotnie na podium stawał Bartłomiej Lassek - na 100 m zmiennym oraz 200 m grzbietowym i dowolnym był drugi, a wyścigi na 100 m i 400 m kończył na trzeciej pozycji.

Z trzema medalami z Rawy Mazowieckiej wróciła Ewelina Włodarczyk - najlepsza na 100 m dowolnym, druga na 50 m motylkowym i 50 m grzbietowym. Miejsca na podium we wszystkich wyścigach w stylu klasycznym zajęła Agata Kwiatkowska - pierwsza na 200 m, druga na 50 m i trzecia na 100 m. Mistrzynią województwa łódzkiego na 100 m motylkowym została Julia Bartczak, a brązowy medal w rywalizacji na 50 m klasycznym zdobył Wojtek Felińczak.

Polecane aktualności

W Senacie RP po przyjeciu uchwału o Roku Jana Kowalewskiego -  Andrzej Janecki

Pamiętamy o Janie Kowalewskim

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

Warsztaty kryptograficzne, specjalny numer Kroniki Miasta Łodzi oraz wystawa plakatów z czasów wojny... więcej

Spektakle familijne, nowy program edukacyjny i artystyczny, premiery w domach dziecka i domach samotnej matki - oto jaki będzie nadchodzący rok w Teatrze Pinokio -  mat. arch. UMŁ

Taki będzie nadchodzący rok w Teatrze Pinokio

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Spektakle familijne, nowy program edukacyjny i artystyczny, premiery w domach dziecka i domach... więcej

Europejski Dzień Seniora w Aquaparku FALA -  mat. arch. UMŁ

Europejski Dzień Seniora w Aquaparku FALA

Informacja prasowa

Dzień seniora na FALI obchodzimy 21 października (poniedziałek). Z tej okazji przygotowano dla... więcej

Ulica Piotrkowska gra dla łódzkich domów dziecka -  fot. z arch. UMŁ

Ulica Piotrkowska gra dla łódzkich domów dziecka. Wielki finał zbiórki

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Z inicjatywy przedsiębiorców z ul. Piotrkowskiej do zbiórkowego Komitetu Społecznego przekazanych... więcej

 -  Andrzej Janecki UMŁ

Mamy Rok Jana Kowalewskiego

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

Senat RP podjął uchwalę w sprawie ustanowienia roku 2020 Rokiem Jana Kowalewskiego. W ten sposób... więcej

Kontakt