Świętuj Dzień Matki w restauracjach w Łodzi! Podpowiadamy, gdzie zabrać mamę

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami, dlatego z tej okazji restauracje w Łodzi przygotowały specjalne dania, desery oraz wydarzenia towarzyszące. Podpowiadamy, na które warto zwrócić uwagę planując popołudnie lub wieczór z rodziną.

Restauracje w Łodzi na Dzień Matki -  fot. Ramki Restauracja
Co przygotowały restauracje w Łodzi na Dzień Matki? , fot. Ramki Restauracja

Ramki Restauracja (ul. Piotrkowska 144)

Tutaj można świętować aż przez cztery dni (26-29 kwietnia). Specjalnie z okazji Dnia Matki ekipa Ramek przygotowała specjalne menu. Na przystawkę smażone szparagi z czosnkiem, chrupiąca bułka na maśle, aioli, prażone kapary, piklowane rzodkiewki. Daniem głównym będzie polędwica z dorsza, puree z palonego kalafiora, smażona fasolka edamame z różyczkami z kalafiora oraz sosem koperkowym z kaparami.

Galette z rabarbarem, truskawkami, lodami waniliowymi i kruszonką z palonej czekolady będzie zwieńczeniem obiadu z mamą.

Stolik można rezerwować przez stronę na Facebooku lub telefonicznie 604 508 853. Zestaw kosztuje 89 zł.

Fatamorgana (ul. Księży Młyn 16)

Komentowana kolacja degustacyjna z paringiem win to wydarzenie na które zaprasza restauracja Fatamorgana. Szef kuchni Bartłomiej Pagacz wspólnie z właścicielami ekologicznego sklepu Spiżarnia Rydzyńska i sklepu z winami Vinobar przygotowali wyjątkowe dania na wieczór spędzony z mamą, jak również całą rodziną.

Co w menu? Oliwa baeturia z domowym pieczywem na zakwasie pszenno-żytnim. Seledynowe szparagi z sosem holenderskim aromatyzowanym pokrzywą zwyczajną i jajkiem molette marynowanym w zakwasie buraczanym. Do tego ostrygi, pierożki z karmazynem i białymi szparagami. A coś słodkiego? Drożdżówka z sorbetem rabarbarowym i paloną biała czekoladą.

Rezerwacja stolika pod numerem tel. 880 832 509. Cena: 279zł/os. (cena zawiera paring win).

Cocoart's (ul. Okopowa 111)

W butikowej cukierni połączonej z przytulną kawiarnią powstało małe dzieło sztuki na ten specjalny dzień. Różowe ciastko z musem na bazie białej czekolady z delikatnym puree truskawkowym. Środek wypełniony jest warstwą cremeux (kremu angielskiego) na bazie grejpfruta, na spodzie znajduje się brownie.

Cena deseru to 21 zł, jest już dostępny w kawiarni i na stronie internetowej: cocoarts.pl/

Obiecana Cafe (ul. Piotrkowska 295)

Wystawa malarstwa Magdaleny Turek-Staniuchy pod tytułem Miasto, ludzie, historie może być dobrym pretekstem do odwiedzenia wspólnie z mamą kawiarni Obiecana Cafe. W industrialnych murach fabryki Ogrodów Geyera zaprezentowane będą obrazy wykonane w technice akwarelowej, która w ostatnim czasie zyskuje coraz większą popularność. 

Do tego kawa i desery, a wieczorem możemy się napić się tutaj wina, również z bąbelkami, czy piwa.

Wernisaż wystawy odbędzie się 26 maja 2022 r. o godz. 19:00. Wstęp wolny.

The Loom (ul. Ogrodowa 21)

W restauracji nowo otwartego hotelu The Loom przy Manufakturze w Dzień Matki czekają specjalnie przygotowane desery. Jednym z nich jest łódzka chałka smażona na maśle z tatarem mango i truskawek oraz syropem klonowym. Druga słodka propozycja to mus z białej czekolady z orzechowym crumble i oliwą bazyliową. Warto wybrać się tutaj, aby zobaczyć nową restaurację na gastronomicznej mapie Łodzi i zasmakować w przykuwających oko słodkościach.

Zobacz także

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt