Tuwima 95 – blisko 900 mieszkań w sercu Łodzi

Już za dwa lata centrum Łodzi wzbogaci się o nowoczesną nieruchomość. Przy ulicy Tuwima 95 powstanie 15 kondygnacyjny budynek mieszkalny z lokalami usługowymi na parterze oraz podziemnym garażem.

Trwa dobra passa na łódzkim rynku nieruchomości. Obecnie na terenie Łodzi, w obszarze budownictwa mieszkaniowego, działa blisko 100 firm deweloperskich, które prowadzą blisko 140 inwestycji. Jedna z nich, przy ul. Tuwima 95, rozpocznie się na początku II kwartału 2020 r. W ciągu dwóch lat powstanie tam 15-kondygnacyjny budynek z 874 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi na parterze oraz garażem podziemnym na 876 miejsc postojowych.

Wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska mówi: - Ta inwestycja ma dla Łodzi i mieszkańców naszego miasta szczególne znaczenie. Powstaje ona w wyjątkowym miejscu, pomiędzy Nowym Centrum Łodzi, a terenami przyszłego Zielonego EXPO, przy parku 3 Maja i Baden-Powella. Cieszę się, że oprócz mieszkań i miejsc parkingowych, powstaną również ogrody tematyczne dostępne dla mieszkańców.

Michał Sapota, prezes HRE Investments, dodaje: - Charakterystycznym elementem bryły budynku są 15-kondygnacyjne wieże, w których znajdować się będą m.in. dwupoziomowe mieszkania. Z myślą o komforcie mieszkańców, na dachach garaży pomiędzy wieżami zaprojektowano ogrody tematyczne. W ramach tej oraz kolejnej inwestycji na Tuwima 97 będziemy współpracowali z Urzędem Miasta Łodzi pod kątem wykorzystania przestrzeni dla Zielonego EXPO – chcemy uczestniczyć w przygotowaniach do tej wystawy. Z myślą o mieszkańcach i Zielonym EXPO przebudowany i rozbudowany zostanie układ drogowy w tej okolicy. Będziemy w tym procesie współpracowali z miastem.

Lokalizacja inwestycji (spora liczba miejsc pracy w nowych biurowcach ulokowanych w pobliżu) ma zachęcać mieszkańców Tuwima 95 do korzystania z ekologicznego środka transportu, jakim są rowery czy elektryczne hulajnogi. Z myślą o ich użytkownikach projekt przewiduje specjalne boksy na jednoślady. W nieruchomości planowane są̨ również udogodnienia w postaci komórek lokatorskich.

Jak dodaje prezes Michał Sapota, budowa przy ul. Tuwima 95 jest pierwszą częścią kilkuetapowej inwestycji w centrum Łodzi. Kolejną będzie nieruchomość przy ul. Tuwima 97, której realizację rozłożono na dwa etapy. W ramach I etapu inwestycji zostanie oddanych blisko 200 mieszkań wraz z lokalem usługowym na parterze oraz parkingami na- i podziemnymi. Zakończenie inwestycji przy ul. Tuwima 97 planowane jest na 2024 rok.

Polecane aktualności

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Kontakt