Ty też możesz!

Łodzianin Bartek Michalak niestrudzenie podejmuje działania zbliżające go do realizacji celu, jakim jest dotarcie pod wszystkie szczyty wchodzące w skład Korony Ziemi. Do tej pory nie udało się tego dokonać żadnej osobie niepełnosprawnej. Bartek może być pierwszy!

Swoje marzenia realizuje w ramach projektu Ty też możesz, który ma na celu uświadomienie wszystkim, że jeśli się do czegoś mocno dąży, robi się to wytrwale i z całych sił, to pomimo różnych problemów można bardzo wiele dokonać.

- W wyniku choroby stałem się osobą niepełnosprawną ruchowo. Mimo to często jestem w górach, przemierzam ze znajomymi tatrzańskie szlaki i wspinam się w skałach. Na swoim koncie mam już grubo ponad połowę zdobytych szczytów należących do Korony Gór Polskich. Teraz chcę zdobyć Moją Koronę Ziemi, czyli na każdym kontynencie dotrzeć jak najbliżej najwyższego szczytu należącego do Korony Ziemi. To bardzo trudne zadanie, ale mam nadzieję, że możliwe do zrealizowania. Do tej pory nikt tego jeszcze nie dokonał – powiedział Bartek.

Ambitny łodzianin - mający za sobą m.in. wyprawy pod Mont Blanc (najwyższy szczyt Europy - 4810 m n.p.m.) i Elbrus (najwyższy szczyt Kaukazu – 5642 m n.p.m.) - swoimi marzeniami i pomysłami dzieli się na Portalu Górskim. Właśnie tam przedstawił projekt, w ramach którego chce walczyć o swoją Koronę Ziemi.  

- W kolejce czekają następne szczyty. Wiem, że nie wszędzie wejdę, ale to nie znaczy, że mam teraz nic nie robić. Chcę zostać pierwszą niepełnosprawną osobą na świecie, która dotrze pod wszystkie szczyty Korony Gór, łącznie z Everestem i Masywem Vinsona na Antarktydzie. Bez wsparcia nie zdołam jednak tego dokonać. Dlatego zwracam się z prośbą do wszelkich potencjalnych sponsorów, firm i osób indywidualnych, o finansową pomoc w realizacji tego projektu. Jestem otwarty na wszelkie formy współpracy – powiedział Bartek.

Projekt Ty też możesz został objęty patronatem Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Jest również wspierany przez Urząd Miasta Łodzi.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt