W czerwcu rozpoczyna się remont ul. Traugutta. Zmieniony zostanie jej przebieg

W połowie czerwca rozpocznie się remont ul. Traugutta, która zostanie wyprostowana i wróci do swojego historycznego śladu.

fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ
Historyczny ślad wytyczają zachowane do dziś drzewa

W ramach przebudowy ul. Traugutta zmieniony zostanie jej przebieg. Po remoncie, na odcinku między ŁDK i ul. Kilińskiego, ul. Traugutta wróci do swojego historycznego śladu, który wytyczają zachowane do dziś drzewa. Ulica będzie miała nową nawierzchnię, oświetlenie, ławki, kosze i dosadzone będą drzewa.

Jak poinformowała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich, przebudowa ul. Traugutta powinna rozpocząć się między 11 a 18 czerwca. W najbliższych dniach uprawomocnią się dokumenty związane ze zgłoszeniem oraz pozwolenie na budowę i 11 czerwca pojawią się na ul. Traugutta tablice informacyjne.

W pierwszym etapie wykonawca rozpocznie wymianę infrastruktury podziemnej. Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec listopada 2018 r. ZIM zakłada, że budowa nowego połączenia ul. Traugutta i Kilińskiego nie spowoduje żadnych utrudnień w kursowaniu tramwajów, a utrudnienia w ruchu na ul. Kilińskiego nie powinny być zbyt uciążliwe.

Bartosz Zimny z Zarządu Inwestycji Miejskich przypomina, że blisko 100 lat temu ul. Traugutta biegła prosto, gdyż wymuszały to tory kolejowe i dworzec, który mieścił się w miejscu, gdzie dziś stoi ŁDK. Wyprostowanie ul. Traugutta ma uwolnić przestrzeń przed ŁDK. Przebudowywany odcinek ul. Traugutta (między ulicami Sienkiewicza i Kilińskiego) nie będzie przedłużeniem woonerfu biegnącego od Piotrkowskiej do Sienkiewicza, bo przebudowana ulica ma mieć charakter łącznika między dworcem a ścisłym śródmieściem Łodzi. Po przebudowie ul. Traugutta będzie miała funkcję dojazdową (m.in. do nowo projektowanych ulic w kwartale między ul. Sienkiewicza, Kilińskiego, Traugutta i Struga) oraz będzie pasażem dla pieszych, łączących ul. Piotrkowską z Nowym Centrum Łodzi. Z tego względu po lewej stronie ulicy powstanie podwójny szpaler drzew. - Jeśli chodzi o architekturę, to mamy standard wielkomiejski, znany z innych inwestycji w centrum Łodzi. Będą krzewy ozdobne, do już istniejącego szpaleru starych drzew będą dosadzone nowe, aby stworzyć wrażenie przytulności tej ulicy - dodał Bartosz Zimny.

Kierowcy nie powinni obawiać się o miejsca parkingowe, gdyż nowe ulice, które powstaną w kwadracie Sienkiewicza/Traugutta/Kilińskiego/Struga będą miały miejsca postojowe, a u zbiegu ulic Traugutta i Kilińskiego powstanie parking dla niepełnosprawnych. W okolicach ŁDK powstaną też zatoki parkingowe dla autobusów. Wartość kontraktu to 6 mln. zł.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt