W sobotę pobiegną Piotrkowską

Już w nadchodzącą sobotę odbędzie się 18. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 16, a zawodnicy będą ruszali na trasę w pięciu grupach, startujących co 15 minut.

- Ze względu na pandemię w roku ubiegłym nie byliśmy w stanie zorganizować tej imprezy. Teraz jesteśmy więc bardzo szczęśliwi z tego, że na 99 procent bieg znów dojdzie do skutku.  – powiedział podczas środowego spotkania z dziennikarzami jeden z organizatorów biegu Robert Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie.

Konferencja odbyła się w Ogrodowa Office, gdzie znajduje się biuro zawodów. Uczestniczył w niej dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk, który podkreślił, że bieg Piotrkowską jest jedną z najważniejszych imprez cyklicznych dofinansowywanych z miejskiego budżetu.

- Od lat wspieramy ten bieg. Po pierwsze dlatego, że wpisuje się w naszą strategię, której elementem jest popularyzowanie zdrowego stylu życia, popularyzowanie ruchu i biegania. Nie bez powodu Łódź jest jednym z miast mających najwięcej tego typu imprez. Po drugie ta impreza jest jedną z najbardziej łódzkich. W nazwie ma element związany z kultową ulicą Piotrkowską. Zawodnicy mają możliwość pobiec tą ulicą i przy okazji popatrzeć na piękną architekturę, z coraz lepiej wyglądającymi kamienicami. Staramy się więc wspierać tę imprezę coraz wyższymi kwotami. W tym roku udało się zwiększyć dotację o 25 procent. Zaangażowaliśmy w bieg Piotrkowską 100 tys. zł, plus 20 tys. zł na mini bieg Piotrkowską – poinformował Kondraciuk.  

Oprócz miejskiej dotacji organizatorzy biegu mogli tez liczyć m.in. na wsparcie wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomii i Usług oraz Szkoły Podstawowej nr 34 – Te szkoły zawsze nam pomagają. Wielki szacun i wielkie ukłony dla nauczycieli i uczniów tych placówek, bo bez wolontariuszy takiej imprezy by nie było – podkreślił dyrektor biegu Jacek Chmiel. Przy okazji zaapelował do łodzian, by na stronie zawodów zapoznali się z utrudnieniami, jakie pojawią się w sobotę na drogach.       

- Ulice, którymi wytyczono tegoroczną trasę, będą zamknięte od godziny 15, do godz. 19-19.30. Zapraszam więc wszystkich, żeby zapoznali się z mapką dostępną na stronie biegpiotrkowska.pl. W razie wątpliwości proszę dzwonić i dopytywać, jak ominąć korki. Podpowiem, że do Manufaktury najlepiej dojeżdżać od strony zachodniej, a więc od al. Włókniarzy i ul. Kasprzaka. To też informacja dla zawodników, którzy będą korzystali z parkingów Manufaktury i przemieszczali się później do biura zawodów mieszczącego się w Ogrodowa Office, gdzie w czwartek, piątek i sobotę będzie czynne biuro zawodów – dodał Chmiel.

W tym roku start i metę wyznaczono na ulicy Nowomiejskiej, a całą trasę długości 10 km wytyczono po północnej stronie łódzkiej drogi W-Z. Oprócz Nowomiejskiej utrudnienia będą też m.in. na ulicach: Północnej, Wschodniej, Pomorskiej, Piotrkowskiej, Jaracza, Narutowicza, POW, Rodziny Poznańskich, Rodziny Grohmanów, Rodziny Scheiblerów, Wierzbowej, Tuwima, Sienkiewicza, Więckowskiego, Zachodniej i Zgierskiej. Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji miejskiej i organizacji ruchu można znaleźć tutaj.

Polecane aktualności

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Kontakt