W sobotę wyścig kolarski ulicami Łodzi. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

W sobotę 29. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. Na Piotrkowskiej meta 5. etapu wyścigu. Sprawdź jakie zmiany pojawią na łódzkich ulicach.

Peleton 29. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków wjedzie do Łodzi od strony Wiączynia Dolnego ul. Wiączyńską. Następnie pojedzie ul. Pomorską, Giewont, Telefoniczną, Palki, Źródłową, Północną, Nowomiejską, po czym nastąpią 2 okrążenia ulicami: Nowomiejską, pl. Wolności, Piotrkowską, Zamenhofa, al. Kościuszki, Zachodnią, Ogrodową, Nowomiejską. Meta wyścigu znajdzie się na ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera.

W związku z powyższym w godz. ok. 14:30 – 16:30 na odcinku Wiączyń Dolny – Północna / Nowomiejska wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej, a także ulegną zmianie trasy linii 54ABCD, 57, 87AB, 91ABC.

Podczas przejazdu czasowo wstrzymywany będzie ruch przez policję na czas przejazdu peletonu.

Natomiast w godz. ok. 15:20 – 16:30 (po przejechaniu peletonu przez skrzyżowanie Północna – Nowomiejska i rozpoczęciu ww. dwóch okrążeń po centrum miasta) zmianie ulegną trasy linii:
4, 9B, 12, 13, 15, 59, 73, 78, 80, 83, 86A, 86B i 96. Wyłączone z ruchu zostaną poniższe ulice:

 • Nowomiejska (Północna – plac Wolności)
 • Plac Wolności
 • Piotrkowska (plac Wolności – Zamenhofa)
 • Zamenhofa (Piotrkowska – Kościuszki)
 • Kościuszki jezdnia wschodnia (Zamenhofa – Zielona)
 • Zachodnia (Zielona – Ogrodowa)
 • Ogrodowa (Zachodnia – Nowomiejska)

Ulice poprzeczne zostaną czasowo wstrzymane na czas przejazdu.

 

 

Zmiany w komunikacji miejskiej:

Linia 54ABCD z pętli Nowa Tuwima do skrzyżowania Edwarda – Pomorska bez zmian, a następnie: Krokusową, Pszczyńską, Janosika, Brzezińską do rynku Nowosolna.

Zmiana trasy w obu kierunkach w godz. ok. 14:40 – 15:40

Linia 91ABC: Kurs planowo wyjeżdżający o 14:47 z Nowosolnej pojedzie Brzezińską do pętli przy Olkuskiej. Po przywróceniu do ruchu ul. Wiączyńskiej ruszy Brzezińską i Wiączyńską w kierunku Janowa.

Autobus kończący kurs z Janowa o 14:45 i wyjeżdżający ze Skoszew o 15:00 oczekiwać będzie na odjazd na pętli Nowosolna.

Linia 87AB z pętli Żubardź do skrzyżowania Drewnowska – Karskiego bez zmian, następnie: Drewnowską, Zachodnią, Lutomierską, pl. Kościelny, Wojska Polskiego, Brzezińską, Śnieżną, Stokowską do pętli Sikawa Centrum Handlowe.

Po przywróceniu ruchu na ul. Telefonicznej autobusy jadące w kierunku Sikawy od skrzyżowania Wojska Polskiego – Palki pojadą al. Palki, Telefoniczną i dalej stałymi trasami.

Zmiana trasy w obu kierunkach ok. 15:05 -16:20

Linia 57 z pętli Piastów Kurak do skrzyżowania Pomorska – Anstadta bez zmian, następnie Pomorską, al. Palki i dalej obecną trasą.

Zmiany tras w obu kierunkach ok. 15:10 – 15:55

Zmiany tras w godzinach ok. 15:20 – 16:30:

Linia 4 z pętli Helenówek do skrzyżowania Zgierska – Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linie 9B i 13 z pętli Zdrowie i Teofilów do skrzyżowania Zielona – Kościuszki bez zmian, a następnie al. Kościuszki, al. Mickiewicza, Kilińskiego, al. Rodziny Poznańskich, Węglową, Tramwajową, Narutowicza i dalej stałymi trasami.

W drugą stronę pojadą Narutowicza do P.O.W. i dalej przez dworzec Łódź Fabryczna, Kilińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza i Kościuszki do Zielonej, gdzie wrócą na swoją trasę.

Linia 12 z Retkini do skrzyżowania Gdańska – Zielona dojedzie bez zmian, a następnie: Gdańską, Legionów, Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linia 15 z Kurczaków do skrzyżowania Legionów – Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Ogrodową, Północną, Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linia T1 ze Zdrowia do skrzyżowania Legionów – Zachodnia bez zmian, następnie Zachodnią, Zgierską i dalej obecną trasą.

Zmiana trasy w obu kierunkach.

Linie 59 i 73 z Radogoszcza do skrzyżowania  Zachodnia – Ogrodowa bez zmian, następnie ul. Ogrodową, Karskiego, Drewnowską, Zachodnią i dalej obecnymi trasami w kierunku Radogoszcza.

Linia 78 z pętli Aleksandrów Łódzki (Targowy Rynek) do skrzyżowania Zachodnia – Ogrodowa bez zmian, następnie ul. Ogrodową, Karskiego, Drewnowską i dalej obecną trasą w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego.

Linia 80 z pętli Janów do skrzyżowania Tuwima – Sienkiewicza bez zmian, następnie ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, Żeromskiego, Struga i dalej obecną trasą.

Z pętli Retkinia do skrzyżowania Zamenhofa – Kościuszki bez zmian, a następnie: al. Kościuszki, Żwirki, Wigury, Sienkiewicza, Nawrot i dalej obecną trasą.

Linia 83 z pętli Nowa Tuwima do skrzyżowania Tuwima – Sienkiewicza bez zmian, a następnie ul. Sienkiewicza, al. Piłsudskiego, al. Mickiewicza, Żeromskiego  i dalej obecną trasą.

Z pętli Cm. Szczecińska do skrzyżowania Zamenhofa – Kościuszki bez zmian, następnie: al. Kościuszki, Żwirki, Wigury, Sienkiewicza, Nawrot i dalej obecną trasą.

Linie 86A i 86B z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Próchnika – Zachodnia bez zmian, następnie ul. Zachodnią, Więckowskiego do przystanku Więckowskiego – Gdańska, gdzie odczeka na planowy odjazd w kierunku pętli Retkinia Kusocińskiego

Linia 96 z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania Lutomierska – Zachodnia bez zmian, następnie Lutomierską, pl. Kościelny, Wojska Polskiego, Franciszkańską, Kilińskiego, Rewolucji 1905 r. i dalej obecną trasą.

Z pętli Janów do skrzyżowania Kilińskiego – Rewolucji 1905 r. bez zmian, następnie: Kilińskiego, Franciszkańską, Wolska Polskiego, pl. Kościelny, Lutomierską i dalej obecną trasą.

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.