Walentynki w Łodzi

Święto Zakochanych po łódzku to moc atrakcji kulturalnych: pokazów specjalnych, wystaw, ciekawych spektakli i nietuzinkowych sposobów na spędzenie tego szczególnego dnia. Jakie wydarzenia czekają na łodzian 14 lutego?

Dla spragnionych wrażeń – MPK proponuje „Walentykowe Tramwaje” Po raz pierwszy, będą kursowały w Łodzi aż 3 walentykowe tramwaje, w godzinach 18.00 – 21.00 -  fot. MPK
Dla spragnionych wrażeń – MPK proponuje „Walentykowe Tramwaje” Po raz pierwszy, będą kursowały w Łodzi aż 3 walentykowe tramwaje, w godzinach 18.00 – 21.00 , fot. MPK

Muzeum Kinematografii poleca świętowanie Walentynek w stylu retro. To propozycja dla wszystkich zakochanych w kinie przedwojennym ze współczesnym twistem – niemy film „Mocny Człowiek” zostanie zaprezentowany z muzyką zespołu Maleńczuk Tuta Rutkowski Super Trio. Zrekonstruowany przez Filmotekę Narodową wzbudził zachwyt publiczności i został uznany za jedno z największych osiągnięć kina sprzed 1939 roku.

Długoletnia tradycja Walentynek to piękna celebracja uczuć i miłości. Wydział Kultury postanowił dodać cegiełkę do tego niezwykłego dnia, organizując wraz z  partnerami - Domem Jubilerskim A&A i restauracją Affogato plebiscyt  "Zaręcz się z kulturą". W ciągu kilku tygodni łodzianie mieli możliwość wysłania zgłoszeń i opisania wymarzonych zaręczyn w łódzkich instytucjach kultury. Wyobraźnia łodzian przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, a chęci do połączenia tego wyjątkowego dnia z uczestnictwem w kulturze jest szczególnie wzruszająca. Zgłosiło się wielu szczęśliwie zakochanych par, które chciałyby zaręczyć się w Teatrze Nowym, Ec1 oraz najwięcej - w Teatrze Muzycznym. Spośród kilkunastu zgłoszeń, został wybrany jeden Zwycięzca, które wymarzone zaręczyny będzie mógł zrealizować podczas walentykowego koncertu The Best Of... w Teatrze Muzycznym. Fundatorem zaręczynowego pierścionka jest A&A Dom Jubilerski, a na romantyczną kolację zaprasza Affogato. Do plebiscytu zgłosiło się kilkanaście par, najwięcej młodych ludzi (rocznik 1991).

Ośrodek Kultury Górna zaprasza na walentynki śpiewająco! 12 lutego o 17.00 odbędzie się wieczór autorski poetek Centauro „Nie tylko o miłości”, a 16 lutego wystąpi Ania Michałowska Trio z recitalem „Jazzowe Walentynki”.

Również Teatr Muzyczny zaprasza na wieczór pełen wrażeń, prezentując o godzinie 18.00 The Best Of Muzyczny – spektakl cieszy się ogromnym powodzeniem i wielkim zainteresowaniem. Radzimy spieszyć się z kupnem wejściówek na to niezwykłe, muzyczne wydarzenie!

Dla miłośników innych koncertowych wrażeń, Planetarium EC1 Łódź przygotowało widowisko i prezentację Sonetów Szekspira w wykonaniu Stanisława Soyki.  Więcej informacji o walentynkowych atrakcjach w EC1 >>>

W Teatrze Nowym, Walentynki na wesoło – kolektyw Impro Atak zaprasza na wydarzenie specjalne „Komedię romantyczną w 3 aktach”. Dużo śmiechu gwarantowane.

Dla spragnionych wrażeń – MPK proponuje „Walentykowe Tramwaje” Po raz pierwszy, będą kursowały w Łodzi aż 3 walentykowe tramwaje, w godzinach 18.00 – 21.00

WALENTYNKOWE TRAMWAJE

Po Łodzi po raz pierwszy będą kursowały aż trzy walentynkowe tramwaje. Ze względu
na duże zainteresowanie tym romantycznym środkiem transportu w poprzednich latach
MPK – Łódź zdecydowało się wyznaczyć obecnie aż trzy walentynkowe trasy. Obsługę taborową na nich zapewni wspólnie z Klubem Miłośników Starych Tramwajów.

Po raz pierwszy walentynkowy tramwaj został uruchomiony dwa lata temu. Wówczas zakochani pasażerowie otrzymywali voucher do IKEA Cafe. W tym roku MPK – Łódź ponawia współpracę z Portem Łódź oraz IKEA i zamierza osłodzić walentynki aż 700 zakochanym pasażerom. Każda para, która potwierdzi swoją miłość całusem w walentynkowym tramwaju, otrzyma voucher do IKEA Cafe. Do rozdania jest aż 350 kuponów na dwie kawy i dwa ciastka, które będą ważne do końca lutego. 

Walentynkowe tramwaje będą kursowały w godz. 18 -21. Każdy z nich będzie kończył bieg na pętli IKEA. Linia W1 będzie obsługiwana tramwajem GT8N (imprezowym), linia W2 tramwajem 5N, a na trasie linii W3 będzie kursował należący do KMST tramwaj 803N, zwany „parówką”.

W1

TRASA: PÓŁNOCNA – Północna, Zachodnia, Kościuszki, Piotrkowska, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

W2

TRASA: RADIOSTACJA – Narutowicza, Rodziny Poznańskich, Narutowicz, Zielona, Gdańska, Kopernika, Żeromskiego, Politechniki, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

W3

TRASA: DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Przybyszewskiego, Piotrkowska, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

 

W każdym z trzech tramwajów będzie można posłuchać romantycznej muzyki. Co ważne, w tramwaju imprezowym kursującym na linii W1 o klimat dla zakochanych zadba DJ, a w tramwaju linii W2 będą grać muzycy z Orkiestry Dętej MPK – Łódź.

Walentynkowe rozkłady jazdy:

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Remontowane wnętrze Przedszkola Miejskiego nr 37 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

30 miejskich przedszkoli jest remontowanych w czasie wakacji

Grzegorz Gawlik / BRP

4 placówki tj. przedszkola nr: 4, 142, 152 i 165 będą termomodernizowane w ramach dużego unijnego... więcej

Sklep z odzieżą i wyposażeniem turystycznym Salewa Mountain Shop -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Salewa Mountain Shop. Nowy sklep turystyczny na Piotrkowskiej

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W Łodzi rozpoczął działalność największy w Polsce sklep z odzieżą i wyposażeniem turystycznym Salewa... więcej

Gabinet przed remontem -  fot. UMŁ

W miejskiej przychodni na Górnej powstaje nowa poradnia ginekologiczna

Grzegorz Gawlik / BRP

Rusza kompleksowa modernizacja poradni ginekologicznej w przychodni należącej do Miejskiego Centrum... więcej

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Uwaga! Weekend z upałami. Możliwe burze z gradem

Na najbliższe trzy dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje silne upały na terenie... więcej

Kontakt