Warsztaty dla seniorów na OFF Piotrkowska oraz nowy dom dziennego pobytu

Kulinarny uniwersytet III wieku, metamorfozy dla Pań i Panów, potańcówki, degustacje - OFF Piotrkowska zaprasza seniorów do siebie. A wszystko obok kolejnego otwierającego się domu dziennego pobytu dla seniorów. Czy młodzi duchem łodzianie chętnie skorzystają z tych propozycji?

9 września w studiu kulinarnym Book&Cook na OFF Piotrkowska odbyły się pierwsze warsztaty kulinarne dla seniorów,
- Zapachy i atmosfera tego miejsca skłania mnie raczej do krótkiej wypowiedzi, by jak najszybciej sprawdzić co tam dobrego gotują za naszymi plecami – mówił Wojciech Rosicki, sekretarz Łodzi.

I dodał.
- Po sąsiedzku, w zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 79 otwieramy nowy dom dziennego pobytu dla seniorów. Opiekę, różne warsztatowe zajęcia, dobre posiłki znajdzie tam minimum 55 osób. Nie ukrywam więc, że bardzo nas zbudowało, że miejskie plany miały wpływ na to, że na OFFie powstał pomysł na wydarzenia dla seniorów. Najlepiej o nich opowie stojący obok mnie szef OFFa. A ja dodam od siebie, że w Łodzi mieszka w sumie około 180 tysięcy osób w wieku senioralnym. I może tylko cieszyć, że do miejskiej oferty: corocznych Senioraliów, Centów Zdrowego i Aktywnego Seniora, domów dziennego pobytu - dołączają prywatne inicjatywy – podsumował Wojciech Rosicki.

Projekt SeniorOFFo zaprezentował Michał Styś, dyrektor zarządzający OPG.

- Rewitalizacja, która na tak ogromną skalę odbywa się w Łodzi, to też wspólna praca miasta i prywatnych przedsiębiorców. Wspólnymi siłami tworzymy nowe części Łodzi – całe kwartały. Miejsca, które odkrywać będą zarówno najmłodsi w tworzonym specjalnie dla nich Centrum Sztuki Współczesnej dla Dzieci i Młodzieży, a zaraz obok seniorzy w pięknie odnowionym budynku przy ulicy Sienkiewicza. Jesteśmy dumni, że jako OFF Piotrkowska Center możemy włączyć się w aktywizowanie osób starszych. Bo dojrzały wiek to nie powód, by siedzieć w domu. Specjalnie dla seniorów przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i wydarzeń. Kulinarny uniwersytet III wieku, metamorfozy u stylistów i projektantów, spotkania autorskie i degustacje – gwarantujemy, nikt nie będzie się nudził. Bogata oferta sprawia, że każdy
z pewnością znajdzie zajęcie dla siebie i będzie miał okazję sprawdzić się w nowych aktywnościach. W planach także potańcówki w lokalu restauracji Spółdzielnia. Seniorze, przyjdź na OFFa – to miejsce dla Ciebie! – mówił dyrektor Styś.

Okazją do zaprezentowania programu OFFa dla seniorów były pierwsze warsztaty kulinarne.
- Na kolejne zapraszamy seniorów do naszego studia kulinarnego 28 września. Obiecujemy, że będzie nietypowo, kolorowo i pachnąco – zachęcała Joanna Borowska, PR menedżer Book&Cook.

Kazik Batorski był jednym z seniorów, którzy wzięli udział w warsztatach kulinarnych w Book&Cook. Stanął przy ogromnym garze, w którym gotował zupę krem. Zapytany, czy to zupa dla żony odpowiedział, że nie.

- Żona zup nie lubi. Woli „konkretniejsze” dania. Ale zupę gotuję z myślą o naszej opiekunce z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora na Bałutach, Pani Karolinie – zachęcał do degustacji znad parującego gara Pan Kazik.

W tym czasie pozostałe seniorki lepiły domowe ravioli.
OFF rusza pełną parą z ofertą dla seniorów 14 września. Wśród nich: potańcówki, warsztaty kulinarne, metamorfozy oraz degustacje.
Na metamorfozy dla Pań i Panów zapraszają Patrycja Plesiak, Noho, Brush, Gloomy Sudany oraz Anna Sokołowska.

- Zaproponujemy zmianę fryzury, stroju, a dla Pań również nowy makijaż. Pierwsze metamorfozy już 14 września – zaprasza prowadząca atelier Patrycja Plesiak.
21 września zaplanowano zaś pierwszą potańcówkę dla seniorów.

- Zapraszamy o godzinie 17.00 do Spółdzielni. Potańcówkę tzw. fajf organizujemy we współpracy z fundacją „Równe szanse. Wstęp wolny! – zachęcał Tomasz Frant ze Spółdzielni.

5 października restauracja Len i Bawełna zaprasza seniorów na degustację win.
W razie dodatkowych pytań nt. oferty OFF Piotrkowska do Państwa dyspozycji jest osoba do kontaktu: Monika Wiktorska, OFF Piotrkowska Center, tel. 535 477 617

Polecane aktualności

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Weekend "Kultury bez barier" w Łodzi

Wydział Kultury

Najbliższe wolne dni będą wypełnione wydarzeniami kulturalnymi, które zostały specjalnie... więcej

Białe gołębie nad Łodzią. Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju

Tomasz Walczak / BRP

Dwa białe gołębie zostały wypuszczone na placu Wolności w ramach łódzkich obchodów Międzynarodowego... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Kontakt