Wizyta przedstawicieli uczelni z Tampere

W dniach 6-7 lutego 2020 Łódź odwiedziła delegacja przedstawicieli fińskiego uniwersytetu z Tampere - miasta partnerskiego Łodzi z najdłuższą tradycją.

Celem wizyty było nawiązanie i zacieśnienie partnerstw pomiędzy uniwersytetem w Tampere a łódzkimi uczelniami. Uniwersytet w Tampere reprezentowali: Prof. Martti Kauranen - Dziekan Wydziału Inżynierii i Nauk Przyrodniczych, Prof. Jyrki Vuorinen - Dziekan Wydziału Informatyki i Komunikacji, Prof. Juho Saari - Dziekan Wydziału Nauk Społecznych, dr Matti Sommarberg - Dziekan Wydziału Zarządzania i Biznesu, Konsul Honorowy RP w Tampere. Wizyta była kontynuacją rozmów rozpoczętych w Finlandii przez przedstawicieli łódzkich uczelni i samorządu podczas Start-up Tampere w 2019 roku.

W ramach programu wizyty goście odwiedzili Akademię Sztuk Pięknych, gdzie spotkała się z nimi Rektor Jolanta Rudzka-Habisiak. Następnie spotkali się z przedstawicielami prawie wszystkich uczelni: Uniwersytetu Łódzkiego, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej,  Politechniki Łódzkiej i Klastra ICT. Po południu odwiedzili Szkołę Filmową, gdzie rozmawiali  z Marcinem Malatyńskim, Pełnomocnikiem Rektora ds. Współpracy Międzynarodowej. W kolejnym dniu wizyty zaplanowane zostało spotkanie na Uniwersytecie Łódzkim z Wydziałem Zarządzania i Wydziałem Ekonomiczno-Socjologicznym. Z przedstawicielami fińskich uczelni rozmawiali m.in. Tomasz Czapla – Dziekan Wydziału Zarządzania i Mariusz Sokołowicz – Prodziekan ds. promocji i współpracy z zagranicą

Uniwersytet z Tampere planuje nawiązać współpracę w ramach umów partnerskich finansowanych z programów europejskich w celu realizacji projektów badawczych, wymian kadry dydaktycznej i studentów oraz wymiany doświadczeń.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt