Wypełnij ankietę w ramach projektu Indeks Zdrowych Miast!

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym przygotowanym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie w ramach projektu pt. Indeks Zdrowych Miast. Jest to narzędzie, które bardzo szeroko obrazuje, jak miasta podchodzą do kluczowych kwestii związanych ze zdrowiem swoich mieszkanek i mieszkańców. Wskazuje, które samorządy inwestują w tworzenie zrównoważonej przestrzeni miejskiej, edukację, środowisko i inne, ważne dla rozwoju jednostek, aspekty.

Celem ankiety jest pozyskanie dodatkowych, wykraczających poza dane statystyczne informacji, które pozwolą zidentyfikować silne i słabe strony funkcjonowania badanych jednostek terytorialnych. Uzyskane odpowiedzi pozwolą uszczegółowić ocenę poziomu zdrowotności miast oraz możliwości niwelowania istniejących w tym zakresie braków.

Link do ankiety:

Eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP) oraz Grupą LUX MED opracowali Indeks Zdrowych Miast. To autorskie i długofalowe przedsięwzięcie, które jest częścią inicjatywy Healthy Cities, wielowymiarowego projektu z obszaru zrównoważonego rozwoju. Wyniki prac obrazują, jak polskie miasta dbają o podstawowe dziedziny związane ze zdrowiem swoich mieszkanek i mieszkańców. Autorzy przeanalizowali takie kwestie jak m.in. realizacja programów zdrowia publicznego, umieralność na wybrane choroby cywilizacyjne, powierzchnia terenów zielonych czy też jakość powietrza.

W prowadzonych w 2022 roku pracach, analizie poddano wszystkie polskie miasta na prawach powiatu. Zostały one oceniane na podstawie analizy dostępnych baz statystycznych, m.in. w zakresie: demografii, zdrowia, edukacji, mieszkalnictwa, warunków społecznoekonomicznych, kultury, środowiska oraz programów publicznych. Oprócz ogólnego zestawienia autorzy Indeksu zbadali miasta również pod kątem ośmiu kategorii ważnych z punktu widzenia warunków do życia: zdrowia, ludności, usług komunalnych i społecznych, edukacji, mieszkalnictwa, środowiska, infrastruktury i przestrzeni.

W kolejnej edycji indeksu zebrane statystyki zostaną poszerzone o wyniki badań ankietowych. Uzyskane odpowiedzi pozwolą uszczegółowić diagnozę i odpowiedzieć na pytanie, jakie miasta tworzą najefektywniejsze warunki dla poprawy jakości życia i utrzymania zdrowia swoich mieszkańców i mieszkanek. Zachęcamy do wypełnienia ankiety do 15 września br.

Polecane aktualności

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Kontakt